Svátek má: Bernard

Politika

Velikost textu:

Azarov: Porošenko a Jaceňuk musí přiznat, že lhali o EU!

Azarov: Porošenko a Jaceňuk musí přiznat, že lhali o EU!

Všechny sliby současné ukrajinské vlády o „evropském snu" jsou nereálné. Nicméně, prezident a premiér nepřiznali, že EU prostě Ukrajinu nechce, uvedl bývalý ukrajinský premiér Mykola Azarov.

Jaceňuk a Porošenko by měli přiznat, že lhali
8.březen 2016 - 01:11

Evropská unie nezměnila svůj postoj k Ukrajině za posledních 15 let a stále ji nechce vidět ve svých řadách, ale současné ukrajinské orgány se usilovně snaží přesvědčit občany o opaku, napsal bývalý předseda vlády Ukrajiny Mykola Azarov na svém Facebooku.

Podle něj, více než deset let ukrajinské orgány vznášely otázku možného vstupu do EU na bilaterálních jednáních i summitech, ale vždy dostaly kategorické „ne" a přímo - na rozdíl od současných představitelů státu –  "jsme říkali Ukrajincům pravdu a nelhali".

Juncker: Ukrajina nebude členem EU a NATO dříve, než za 20 let!

Nedávné prohlášení předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera, že ještě nejméně čtvrt století nebude Ukrajina moci vstoupit do EU, je dalším důkazem toho, že ukrajinská vláda rozdává lidu prázdné sliby, poznamenal Mykola Azarov.

„Proč nyní Porošenko, Jaceňukuk spolu Tombinským - velvyslancem EU v Kyjevě, nepředstoupí před veřejnost a nevyvrátí slova předsedy Evropské komise, nebo nepřiznají, že lhali i na Majdanu, a i v televizi a nepřiznají, že Azarov „neukradl ukrajinskému lidu jeho sen" - z toho prostého důvodu, že to nebyl sen, ale bluf, který lákal lidi na Majdan," zdůraznil expremiér.

Mezitím se Ukrajina nemůže dostat ani plného evropský konsenzu o vhodnosti Asociační dohody Ukrajiny a Evropské unie. Například v Nizozemsku většina populace nepodporuje tuto dohodu.

Azarova je třeba doplnit. Jeho otázka a přiznání lhaní by se měla týkat prakticky celé evropské a americké politické elity. Nejde zde jen o rétorické přiznání. Ale to to, že na základě lží se na Ukrajině uskutečnil státní převrat, k moci se dostaly utranacionalistické síly, které rozpoutaly občanskou válku v zemi a přivedly Ukrajinu na hranu katastrofy.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)