Svátek má: Jáchym

Zprávy

Velikost textu:

Co po nás chce Merkelová, abychom stavěli tábory jako Němci za války?

Co po nás chce Merkelová, abychom stavěli tábory jako Němci za války?

Česko by mělo podle nových návrhů  přijmout další tři tisíce uprchlíků. Jak je udržet, když všichni chtějí do bohatého Německa? Zavíráním do táborů? To už tady v historii bylo.

Angela Merkelová, německá kancléřka
10.září 2015 - 18:01

Uprchlická krize je více politickou krizí než humanitární.

Německá kancléřka Angela Merkelová,  neformální, ale skutečný vůdce Evropské unie výslovně uvedla, že stávající právní předpisy týkající se uprchlíků neplatí, protože se situace změnila, a pak, spolková vláda téměř současně oznámila,  že situaci s nelegálními přistěhovalci na svých hranicích řeší každá země sama. Takže například  Maďaři nemusí vůbec tušit, co se od nich očekává, na jedné straně je tu právo EU, které není zrušeno, na druhé straně  Merkelová. A silná evropská média nakonec z premiéra Viktora Orbána  dělají krvavého vůdce a to je vše jakékoliv pomoci Maďarsku. Hostitelská země má právo vytvořit si podmínky pro přistěhovalce, jinak by se Maďaři stali uprchlíky ve své  vlastní zemi.

Bez vysvětlení se začalo hovořit o nových imigračních kvótách pro jednotlivé země. Výsledkem takového nátlaku bude to, co se  tak dramaticky zapsalo do německé a evropské historie, tábory. Vzhledem k výši povinných kvót budou muset být uprchlické tábory střeženy v zemích méně atraktivních než je Německo, protože cílem většiny německého národa je aby uprchlíci  zůstali v táborech, například v Polsku, Česku, Slovensku …Bohatý Západ už uprchlíky nechce, proto nové kvóty i když drtivá většina uprchlíků naopak do Německa chce.

Samozřejmě, že v zemích střední Evropy žije mnoho přistěhovalců, ať už jsou to Ukrajinci, Vietnamci,… ale oni si vybrali svou zem, kde chtějí žít  a tady se asimilovali, naučili se řeč, nikdo je zde nedržel a nedrží násilím.

Zbořil: Exil, emigrace a neviditelná ruka trhu

Ale jak udržet v zemích střední Evropy podle nařízených kvót  tyto tisíce nových uprchlíků?  Jedině tábory podle německého vzoru, zní to krutě, ale to je realita. Bez táborů nelegální přistěhovalce nezastavíme  před vniknutím do Německa a když ne tak si Německo bude stěžovat, že nejsme schopni vyřešit problém, který nám přidělilo.

(rp,prvnizpravy.cz,obserwatorpolityczny,foto:arch.)