Svátek má: Libor

Sport

Velikost textu:

To byl den tenisu ve Wimbledonu a Tour de France (6.7.2014)

To byl den tenisu ve Wimbledonu a Tour de France (6.7.2014)

Souhrn sportovních událostí ze stého a ještě osmdesátého osmého  dne roku 2014,   které se udály   v Praze, v Plzni, v Račicích,  v Karlových Varech,  v Londýně a     ještě různě v  Evropě a v USA a čert a ví, kde ještě.

Ilustrační foto
6.červenec 2014 - 23:44


Zrcadlo výsledků  z neděle 6. července  2014     z fotbalu,  z   tenisu,   ze střelby, z volejbalu, z cyklistiky, z dostihů, z veslování, z motorismu,  z kanoistiky  a z basketbalu   ...

Fotbal

Přípravná utkání
Sparta Praha - Dynamo Moskva 0:2 (0:1)
Mladá Boleslav - Grödig 1:1 (1:0)
Příbram - Asteras Tripolis 1:1 (1:1)

Tenis

LONDÝN - Grandslamový turnaj Wimbledon
Muži  dvouhra - finále:  Djokovič (1-Srb.) - Federer (4-Švýc.) 6:7 (7:9), 6:4, 7:6 (7:4), 5:7, 6:4.
Smíšená čtyřhra - finále:  Zimonjič, Stosurová (15-Srb./Austr.) - Mirnyj, Hao-Ching Chan (14-Běl./Tchaj-wan) 6:4, 6:2.
Junioři dvouhra - finále:  Rubin (USA) - Kozlov (6-USA) 6:4, 4:6, 6:3.
Čtyřhra - finále:  Luz, Zormann (3-Braz.) - Kozlov, Rublev (1-USA/Rus.) 6:4, 3:6, 8:6.
Juniorky dvouhra - finále:  Ostapenková (Lot.) - Schmiedlová (8-SR) 2:6, 6:3, 6:0
Čtyřhra - finále: Grendeová, Čchiou Jü Jie (Indon./Čína) - Bouzková, Galfiová (ČR/Maď.) 6:2, 7:6 (7:5) 

Atletika

MADEIRA (Portugalsko) - První liga Evropského poháru ve vícebojích
Celkově: 1. ČR 40.384 bodů, 2. Ukrajina 40.056, 3. Švédsko 39.753.
Muži: 1. Helcelet 7955 bodů (100 m: 10,95 - dálka: 717 - koule 14,37 - výška: 198 - 400 m: 49,83 - 110 m př.: 14,68 - disk: 40,05 - tyč: 490 - oštěp: 61,48 - 1500 m: 4:40,63), 2. Sýkora (oba ČR) 7927, 3. Rosenquist (Švéd.) 7844, 4. Lukáš (ČR) 7829.
Ženy: 1. Klučinová (ČR) 6191 (100 m př.: 13,91 - výška: 181 - koule: 14,03 - 200 m: 24,81 - dálka: 607 - oštěp: 46,27 - 800 m: 2:18,03), 2. Fjodorovová 6090, 3. Mochňjuková (obě Ukr.) 5982, ...17. Ondrášková 5258, 18. Galertová (obě ČR) 5224.

Basketbal

TOKIO - Přípravné utkání žen
Japonsko - Česko 64:56 (19:17, 28:28, 49:47)

PLZEŇ - Mistrovství světa hráček do 17 let
Finále:  USA - Španělsko 77:75 (17:16, 36:31, 58:56)
O třetí místo:  Česko - Maďarsko 61:67 (25:13, 37:36, 48:51)

Volejbal

Světová liga
Skupina E:  Rotterdam: Nizozemsko - Česko 3:0 (20, 16, 21)

KORYČANY - Turnaj Českého poháru v plážovém volejbalu mužů
Finále: Lenc, D. Kufa - Svoboda, Pavlas 2:0 (19, 15)  *  O 3. místo:  P. Beneš, Studničný - David, Dumek 2:1 (13, -17, 12).

Motorismus

SILVERSTONE -Velká cena Velké Británie formule 1
1. Hamilton (Brit./Mercedes) 2:26:52,094 (prům. rychlost 125,091 km/h), 2. Bottas (Fin./Williams) -30,135, 3. Ricciardo (Austr./Red Bull) -46,495, 4. Button (Brit./McLaren) -47,390, 5. Vettel (Něm./Red Bull) -53,864, 6. Alonso (Šp./Ferrari) -59,946, 7. Magnussen (Dán./McLaren) -1:02,563, 8. Hülkenberg (Něm./Force India) -1:28,692, 9. Kvjat (Rus./Toro Rosso) -1:29,340, 10. Vergne (Fr./Toro Rosso) -1 kolo.
Průběžné pořadí MS (po 9 z 19 závodů): 1. Rosberg (Něm./Mercedes) 165, 2. Hamilton 161, 3. Ricciardo 98, 4. Alonso 87, 5. Bottas 73, 6. Vettel 70, 7. Hülkenberg 63, 8. Button 55, 9. Magnussen 35, 10. Massa (Braz./Williams) 30.

NOVÁ PAKA - Čtvrtý závod mistrovství Evropy v autokrosu
Touring Autocross: 1. Fejfar (ČR/Škoda Fabia), 2. Kárai (Maď./Škoda Fabia), 3. Výborný (ČR/Mitsubishi Colt), 4. Neumann (ČR/Mitsubishi Lancer), 5. J. Bartoš (ČR/Škoda Fabia), 6. J. Brožek (ČR/Škoda Fabia), 7. Bret (ČR/Škoda Fabia), ...9. L. Brožek (ČR/Ford Focus), 11. Chot (ČR/Ford Focus), 13. Červený (ČR/Škoda Fabia), 14. Mahr (ČR/Škoda Fabia), 15. Popp (ČR/Ford Puma) *  Průběžné pořadí: 1. Kárai 77, 2. Fejfar 63, 3. Neumann 51, ...5. J. Brožek 43, 6. Výborný 38, 8. L. Brožek 33, 11. Popp 18, 12. Egg 16, 13. Chot 16, 15. J. Bartoš 12, 17. Bret 10.
Buggy 1600: 1. Sekanina (ČR/Suzuki), 2. Buddelmeyer (Něm./Suzuki), 3. Anacleto (Fr./Suzuki), ...6. Nosálek (ČR/BMW), 10. Musil (ČR/Vauxhall Muby), 17. Jordák (ČR/Ford) *  Průběžné pořadí: 1. Mandel (Něm./Hayabusa) 52, 2. Buddelmeyer 52, 3. Nosálek 50, ...5. Sekanina 46, 11. Jordák 28, 16. Musil 7.
Super Buggy: 1. Stubbe (Něm./F&S), 2. Štětina (ČR/Nissan), 3. Callaghan (Niz./MC Racing), ...8. Turek (ČR/BMW), 10. Kubíček (ČR/Ford), 12. Keřka (ČR/Tatra), 13. Hošek (ČR/Ford), 15. Pospíšilík (ČR/BMW) * Průběžné pořadí: 1. Stubbe 66, 2. Hinnenkamp (Něm./Volvo) 51, 3. Dufour (Fr./Suzuki) 44, ...6. Kubíček 38, 9. Hanák 30, 10. Keřka 29, 12. Hošek 26, 13. Turek 25.
Junior buggy: 1. Šmíd (ČR/Yamaha), 2. Nikodém (ČR/Suzuki), 3. Tříska (ČR/Suzuki) *  Průběžné pořadí: 1. Šmíd 74, 2. Tříska 58, 3. Nikodém 54.

Cyklistika

Tour de France - 2. etapa
York - Sheffield (201 km)  1. Nibali (It./Astana) 5:08:36, 2. Van Avermaet (Belg./BMC), 3. Kwiatkowski (Pol./Omega Pharma-Quick-Step), 4. Sagan (SR/Cannondale), 5. Gallopin (Fr./Lotto), 6. Albasini (Švýc./Orica), 7. Talansky (USA/Garmin), 8. Mollema (Niz./Belkin), 9. Van Garderen (USA/BMC), 10. Bardet (Fr./AG2R) všichni -2, ...29. König -16, 91. Bárta (oba ČR/NetApp-Endura) -10:31 * Průběžné pořadí: 1. Nibali 9:52:43, 2. Sagan, 3. Van Avermaet, 4. Albasini, 5. Froome (Brit./Sky), 6. Mollema, 7. Van den Broeck (Belg./Lotto), 8. Contador (Šp./Tinkoff-Saxo), 9. Van Garderen, 10. Fuglsang (Dán./Astana) všichni -2, ...23. König -16, 80. Bárta -10:31.

Kolem Rakouska, silniční etapový závod
1. etapa (182 km): 1. Kennaugh (Brit.) 4:32:22, 2. Zaugg (Švýc.) -11, 3. Moreno (Šp.) -18, 4. Caruso (It.), 5. Hermans (Belg.) oba -21, 6. Konrad (Rak.) -25, ...38. Koudela -2:52, 115. Kratochvíla (oba ČR) -10:22* Průběžné pořadí: 1. Kennaugh 4:32:22, 2. Zaugg -15, 3. Moreno -24, 4. Caruso -31, 5. Hermans -35, 6. Konrad -40, ...38. Koudela -3:02, 115. Kratochvíla -10:32.

Dostihy

KARLOVY VARY - Dostihový den Filmového festivalu Karlovy Vary
Pohár Josefa Váni, steeplechase (4 500 m, pětiletí a starší koně): 1. Gejzir (ž. Boyer, tr. Wroblewski, stáj DS Pegas), 2. Nikan, 3. Khalshani. Čas: 5:22,96. Výrok: lehce 6 - 3 1/2 - 14.
Letní cena klisen, rovinový dostih (2 000 m, tříleté a starší klisny): 1. Iceni Girl (ž. Foret, tr. Wroblewski, stáj DS Pegas), 2. Lužnice, 3. Sapsiree. Čas: 2:09,26. Výrok: tuhý boj hlava - 1 - 2 1/2.
Další dostihy:
I. Princezna Arabela (ž. Korečková) - Laveroni - Armanno
III. Barateus (ž. Bartoš) - Zeus - Feraclos
V. Aztek (ž. J. Verner) - Peerless Squeak - Matter For Love
VI. Rabbit Railink (ž. Rája) - Illuminati - Mramor
VII. Old Story (ž. Zatloukal) - Aldan River - Everest Hill

PRAHA - klusácký mítink
Velká cena Prahy - Memoriálu Jiřího Šindlera (tříletí a starší klusáci, 1 675 m mety): Sir Viking (jezdec David Dobrovolný a trenér Jaroslav Dobrovolný, Stáj Skree) - Kavalerie - Vade Mecum, výrok: Velmi lehce 13 - 9 - 1/4, kilometrový čas: 1:16,9
Další dostihy:
I. Everlasting Boko (am. Hovorka) - Tedo Ok - Perepelka
II. Euforia (am. Loman) - Dorothy King - V.I.P. Alet
III. Bikala (Volf) - Gotika - Lucky Money
IV. Unzen (Kalčík) - Ifetayo - Regent
VI. Afina (Volf) - Onward Iceberg - Glejdy
VII. V Vijfendertig (Coufal) - Karolina Nova - Pas Sans Toi
VIII. Premium Edition (Škobis) - Ain´tshes Diamond - Gilli

Kanoistika

SKOPJE - Mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu
C2:
Muži do 23 let: 1. Cailhol, Scianimanico (Fr.) 116,70 (2 tr. sekundy), 2. Westley, Franklin (Brit.) -0,01 (0), 3. F. Brzezinski, A. Brzezinski (Pol.) -0,18 (0), ...v semifinále 12. Medřický, Macášek, 15. Kořínek, Lhota (všichni ČR).
Junioři: 1. Graille, Roisin (Fr.) 125,24 (2), 2. Větrovský, Matějka (ČR) -2,82 (0), 3. Michajlov, Škljaruk (Rus.) -7,04 (4), ...6. Mrázek, Rousek -13,25 (2), v semifinále 12. Kašpar, Mrůzek (všichni ČR).
K1:
Ženy do 23 let: 1. Hornová (It.) 113,80 (0), 2. Galušková (ČR) -1,50 (2), 3. Terčeljová (Slovin.) -2,80 (2), ...8. Valíková (ČR) -63,75 (50).
Juniorky: 1. Faberová (Něm.) 122,41 (0), 2. Zwoliňská (Pol.) -0,63 (2), 3. Prigentová (Fr.) -1,89 (0), ...5. A. Hilgertová -5,56 (4), v semifinále 11. Foltysová (obě ČR).

Střelba

PEKING - SP ve sportovní střelbě v puškových, pistolových a brokových disciplínách
Muži Rychlopalná pistole: 1. Mazzetti (It.) 35, 2. Čang Ťien (Čína) 32, 3. Strnad, ...v kvalifikaci 18. Podhráský (oba ČR).
Muži dvojitý trap ...  Finále: Fokejev (Rus.) - Chu Pin-jüan (Čína) 28:28, v rozstřelu 10:9
O 3. místo: Lejbo (Rus.) - Chianese (It.) 28:28, v rozstřelu 4:3.

Triatlon

FRANKFURT NAD MOHANEM (Něm.) - ME v dlouhém triatlonu Ironman
Muži: 1. Kienle (Něm.) 7:55:14 hod., 2. Van Lierde (Belg.) -5:11, 3. Frodeno (Něm.) -11:51, ...20. Polan (ČR) -1:26:34.
Ženy: 1. Abrahamová (Brit.) 8:52:40, 2. Lylesová (USA) -3:56, 3. Crawfordová (N. Zél.) -5:26.

HAUGESUND (Nor.) - Závod ve středním triatlonu
Muži: 1. Ospalý (ČR) 3:50:43, 2. Dreitz (Něm.) -1:19, 3. Skipworth (Austr.) -2:18.

Veslování

RAČICE - Mistrovství ČR
Muži ....
Skif: 1. Synek (Dukla Praha) 7:19,731.
Skif lehké váhy: 1. Babač (SR) 6:58,771.
Dvojskif: 1. J. Vetešník, O. Vetešník (Dukla) 6:17,346.
Dvojskif lehkých vah: 1. Slavík, Šimánek (Dukla/ČVK Praha) 6:30,681.
Dvojka bez korm.: 1. Kopáč, Vraštil (Dukla) 6:40,496.
Dvojka bez korm. lehkých vah: 1. Fachuri, Odysseos (Kypr) 7:23,576.
Dvojka s korm.: 1. Slavia (Zitta, Szabó, korm. Šuma) 7:48,206.
Párová čtyřka: 1. Dukla/Slavia (Basl, Buzrla, Houska, Jirka) 5:52,761.
Čtyřka s korm.: 1. Slavia (Psotka, Szabó, Zitta, Kučera, korm. Šuma) 6:48,081.
Čtyřka bez korm.: 1. Dukla (Pilc, Doleček, Podrazil, Klang) 6:00,826.
Osma: 1. Dukla (Srna, Andrle, Paroulek, Altman, Pilc, Doleček, Podrazil, Klang, korm. Hejdušek) 5:55,781.
Ženy ...
Skif: 1. Tomaštíková (Uh. Hradiště) 8:07,476. Skif lehké váhy: 1. Čvančarová (Slavia) 7:47,016.
Dvojskif: 1. Nencini, Nacházelová (ČVK Praha) 6:58,981.
Dvojskif lehkých vah: 1. Víchová, Šírerová (Slavia) 7:18,101.
Párová čtyřka: 1. Hodonín/Litoměřice/Pardubice (Brázdová, Viktorová, Ježková, Přihodová) 6:58,871.
Dvojka bez korm: 1. Stillerová, Kopecká (Slavia) 7:34,491.
Čtyřka bez korm: 1. Olomouc/Břeclav/Uh. Hradiště (Buzrlová, Tomaštíková, Večeřová, Žižková) 7:11,011.
Osma: 1. Slavia 6:44,246.


(ps, foto: Petr Skála)



Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: