Svátek má: Jaromír

Politika

Velikost textu:

Kohoutová: Ministryně Marksová pohřbila sociální služby v Praze

Kohoutová: Ministryně Marksová pohřbila sociální služby v Praze

Ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová se rozhodla pohřbít poskytovatele sociálních služeb v Praze, uvedla Lenka Kohoutová (ODS) po zasedání Výboru pro sociální politiku Poslanecké sněmovny. 

Lenka Kohoutová, ODS
4.září 2014 - 07:50

Totiž už je bohužel téměř jisté, že poskytovatelé sociálních služeb v Praze kvůli novému zákonu z dílny Marksové přijdou o desítky milionů korun, které každoročně potřebují na svůj provoz, pokračuje Kohoutová v kritice.

Vůbec by mě nepřekvapilo, pokud by se kvůli připravované normě obrátil Magistrát hlavního města Prahy na Ústavní soud. Podle nových pravidel se totiž finance budou v budoucnosti poskytovat na základě koeficientů, jejichž původ nebyla ministryně schopná nijak vysvětlit jakoukoli podkladovou analýzou.

Kohoutová: Sobotkův kabinet pohřbí české zdravotnictví

Na výboru jsme navrhovali odložení zákona o jeden rok tak, jak to chtějí i sami poskytovatelé sociálních služeb, kteří jinak systémovou změnu zákona vítají. Během té doby by bylo možné zákon opravit, aby nezpůsobil kolaps sociálních služeb v hlavním městě. Ani takový návrh přes vládní koalici ČSSD, ANO a KDU-ČSL neprošel.

Věřím, že si to uvědomí i voliči zejména sociální demokracie, jejichž ministryně Marksová ruku v ruce s dalším původcem pražským ministrem Dienstbierem přivádějí na svět zákon, který je vůči Praze hrubě diskriminační a připraví její sociální služby o desítky milionů.

Pokud koaliční poslanci návrh Marksové ve Sněmovně podpoří, bude ANO, ČSSD a KDU-ČSL dohlížet na pohřeb sociálních služeb, dodává Kohoutová.

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)