Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Putinův plán na stabilizaci situace na východě Ukrajiny

Putinův plán na stabilizaci situace na východě Ukrajiny

Ukrajinský prezident Petro Porošenko a ruský prezident Vladimir Putin dnes měli ranní telfonický rozhovor, po kterém ukrajinská strana tvrdila, že došlo k dohodě o příměří, ale Kreml tuto zprávu vyvrátil.

Vladimir Putin, ruský prezident
3.září 2014 - 18:40

Během návštěvy Mongolska Vladimir Putin oznámil sedmibodový plán na stabilizaci situace na Ukrajině:

1. Zastavení aktivních útočných operací ozbrojených oddílů domobranců na doněckém a luhanském směru. Jako další opatření navrhl Putin uskutečnění plnohodnotné a objektivní kontroly nad dodržováním podmínek příměří a monitoring situace ve vzniklé bezpečné zóně.

2. Ozbrojené jednotky silových struktur Ukrajiny musí být staženy na vzdálenost znemožňující možnost ostřelování měst dělostřelectvem i raketomety.

3. Provedení plnohodnotné a objektivní mezinárodní kontroly dodržování podmínek zastavení palby a zorganizování monitoringu situace v bezpečnostní zóně, která bude tímto způsobem vytvořena.

4.  Musí být vyloučeno použití bojového letectva proti civilistům a městům v zóně konfliktu.

5.Zorganizování výměny násilně zadržovaných osob podle vzorce všichni za všechny bez jakýchkoliv předběžných podmínek.

6. Otevření humanitárního koridoru pro pohyb uprchlíků a pro umožnění dodávek humanitárních nákladů do měst Donbasu, Doněcké a Luganské oblasti.

Cílem EU a NATO bylo nejspíše ponížit Rusko, ale to se nedaří!


7. Zajištění možnosti vyslání do postižených měst Donbasu opravářů kvůli obnově poničených objektů, opravám objektů sociální a další životně důležité infrastruktury a poskytnutí pomoci při přípravě obyvatelstva na zimu.

(rp,prvnizpravy,hlasruska,foto:arch.)