Svátek má: Helena

Politika

Velikost textu:

Sobotka: Česko uspělo s návrhem upravit sankce EU

Sobotka: Česko uspělo s návrhem upravit sankce EU

Ministerský předseda Bohuslav Sobotka oznámil, že Česká republika uspěla se snahou upravit návrh nových sankcí proti Rusku.

Bohuslav Sobotka, premiér ČR
7.září 2014 - 09:12

Prvnizpravy.cz o tom informovalo tiskové oddělení Úřadu vlády ČR. Premiér současně uvedl, že jako předseda vlády vítám nejnovější vývoj na Ukrajině. "Pevně doufám, že dojednané příměří bude dodržováno všemi stranami konfliktu a že se tím otevře cesta k mírovému a diplomatickému řešení této vážné krize.

Mohu potvrdit, že se vyjednavačům České republiky podařilo ve čtvrtek a pátek prosadit zásadní připomínky naší vlády k navržené podobě sankcí EU," prohlásil premiér.

Podle jeho slov aktuální návrh tak podle mého názoru méně poškozuje evropskou ekonomiku. "Už nepřináší přímé riziko pro český průmyslový export do Ruska, zejména pro vývoz obráběcích strojů a dodávek technologií pro ropný průmysl.

Roční ztráty, které zde bezprostředně hrozily, se blížily tržbám v rozsahu 8 miliard korun. Vítám zahájení debaty v EU o tom, že by uplatňování těchto nových sankcí mohlo v příštích týdnech záviset na dodržení příměří na Ukrajině," konstatoval Bohuslav Sobotka.

(aj,foto:arch.)