Svátek má: Oleg

Zprávy

Velikost textu:

Randák: Kauzy Nagyová a DPP budou spojeny právě osobou Rittiga

Randák: Kauzy Nagyová a DPP budou spojeny právě osobou Rittiga

Ivo Rittig nepochybně figuruje v kauze Nagyová i pražského dopravního podniku, je přesvědčen Karel Randák, člen správní rady Nadačního fondu proti korupci. 

Karel Randák, člen správní rady Nadačního fondu proti korupci
14.únor 2014 - 15:00
 
„Já si myslím, že ty kauzy Nagyová a jízdenky pro DPP, budou spojeny právě osobou Ivo Rittiga. Ty kauzy policie šetřila přibližně stejně dlouho. Rok a půl, dva roky se soustředila jak na větev kauzy paní Nagyové, tak šetřila dopravní podnik. Já si myslím, že výhledově se ty kauzy spojí právě přes Ivo Rittiga a co se Rittiga týká, to bude jedna kauza,“ řekl v pořadu Interwiev Daniely Drtinové Karel Randák.

Policie zatkla Ivo Rittiga

Zatčení Ivo Rittiga a jeho spolupracovníků svědčí podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa o tom, že v České republice pracuje policie, státní zastupitelství i soudy dobře.

"Příměr o ´nedotknutelných´, který byl občany často používán, tak ztrácí svůj smysl. Věřím, že Česká republika je a bude právním státem, kde zákony platí bez rozdílu pro všechny," uvedl ve svém prohlášení  Vojtěch Filip.
 
Kauza Janoušek
„Pokud policie pracuje na kauze Romana Janouška se stejnou důkladností, jako pracuje na kauze Ivo Rittiga, tak nevyhnutelně musí dojít i na Pavla Béma, bývalého primátora Prahy,“ domnívá se Karel Randák.
 
Potopí Klause kolibřík s mazánkem? I to se může stát!

"Není pravda, že policie šetří více politiky než ostatní, je zde jasně daná trestní odpovědnost," dodal Robert Šlachta v prosinci v pořadu Otázky Václava Moravce.

Na otázku zda policie neobviňuje účelově pouze někoho a například Rittig a Janoušek zatím nebyli obviněni odpověděl Šlachta, že úzce spolupracují vždy se státním zástupcem a nedovede si představit, že by policie státního zástupce mohla ovlivňovat, zkrátka ty důkazy musíme přinést.

(rp,foto:arch.)