Svátek má: Helena

Politika

Velikost textu:

Z lídrů hlavních stran pro EP nebyla v KSČ jen komunistka Konečná

Z lídrů hlavních stran pro EP nebyla v KSČ jen komunistka Konečná

Kdyby se podle volebních odhadů do Evropského parlamentu dostaly stejné strany, které mají preference do českého parlamentu, tak pak ze tří lídrů politických stran a hnutí, nebyla v KSČ jen komunistka Kateřina Konečná. Pavel Telička a Jan Keller to říci nemohou. 

Kateřina Konečná má velkou příležitost přestěhovat se z Prahy do Bruselu
1.březen 2014 - 16:50

To jsou sice paradoxy,   ale je tomu tak.

Pavel Telička kandidující za hnutí ANO do Bruselu i Jan Keller, který zase kandiduje za ČSSD, skutečně v osmdesátých letech byly členy Komunistické strany Českoslovenka, což ostatně ani jeden z obou lídrů nepopírá.

To, že  Kateřina Konečná nebyla v té době členkou KSČ, není ani tak její zásluhou, ale spíše rodičů. Maminka Kateřiny budoucí političku  porodila až  20. ledna 1981 a jak možná víte, KSČ  se na KSČM přejmenovala v době, kdy Kateřině bylo teprve devět  let.

Kateřina Konečná byla zvolena poprvé do Parlamentu ještě coby studentka  v roce  2002 a to jako  nestranice. Členkou KSČM se stala až v roce 2005. Kdyby byla Kateřina Konečná varietní umělkyní, patrně by vystupovala pod jménem KaKo či nějakým jiným podobným.

Jenže Kateřina Konečná je poslankyně a na své celé  jméno náležitě hrdá a  ponechala si jej  i po roce 2008, kdy se  vdala za Zdeňka Trefila.  Vzledem ke svému mládí nedávných špičatých narozenin 33 let a  k preferencím, jež získala v říjnových volbách, má kandidátka na vedoucím místě nadcházejících  voleb do EP za KSČM velkou šanci pracovat v Bruselu.

Nu a členství v KSČ bývalému eurokomisařovi Pavlovi Teličkovi, natož  profesorovi Janu Kellerovi,  těžkým vahám mezi kandidáty do Evropského parlamentu, patrně vůbec neuškodí, třebaže někteří protikandidáti i tuto skutečnost vytasí až půjde do tuhého boje o hlasy občanů.

Lze předpokládat s odhadem hraničícím s jistotou, že tuto skutečnost na své soupeře určitě nevytáhne žena s kořeny v Novém Jičíně Kateřina Konečná.

(ps,  foto: Faceebook Kateřiny Konečné)