Svátek má: Viktor

Politika

Velikost textu:

Restart elektronického monitorovacího systému

Restart elektronického monitorovacího systému

Elektronický monitoring byl doposud spojován výhradně s kontrolou trestu domácího vězení, nyní jsme se ale rozhodli jeho možnosti posoudit šířeji, říká náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel.

Vladimír Zimmel, náměstek ministryně spravedlnosti
1.listopad 2014 - 12:30

Náměstek ministryně spravedlnosti pro trestní politiku Vladimír Zimmel jmenoval pracovní skupinu EMSON (Elektronický monitorovací systém „ON“), jejímž primárním cílem je příprava podkladů k realizaci veřejné zakázky na zavedení elektronického monitorovacího systému pro trestní justici. Pracovní skupinu kromě specialistů Ministerstva spravedlnosti tvoří zástupci Probační a mediační služby, Vězeňské služby ČR a Institutu pro kriminologii a sociální prevenci. V týmu jsou zařazeni odborníci na informační technologie, veřejné zakázky, legislativu a strategii uplatňování trestní politiky. Prvnizpravy.cz informovala Kristina Labohá
z tiskového odboru Ministerstva spravedlnosti ČR.

„Elektronický monitoring byl doposud spojován výhradně s kontrolou trestu domácího vězení, nyní jsme se ale rozhodli jeho možnosti posoudit šířeji. Ve vhodných případech se jeho využití nabízí také pro potřeby nahrazení vazby nebo pro kontrolu osob podmíněně propuštěných. Stranou by neměly zůstat ani možnosti, které systém nabízí v oblasti ochrany obětí trestné činnosti,“ říká o jednom z úkolů skupiny náměstek Vladimír Zimmel. 

Msp: Změna plánů na monitoring odsouzených

Skupina má za úkol také posoudit ekonomicky nejvýhodnější formu pořízení systému, rozsah jeho využití s ohledem na předpokládaný počet monitorovaných osob a parametry kontroly odsouzených  prostřednictvím elektronického monitoringu.  

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)