Svátek má: Jáchym

Politika

Velikost textu:

Telička: V Bruselu šlo více o politiku než o schopnosti Věry Jourové

Telička: V Bruselu šlo více o politiku než o schopnosti Věry Jourové

Při schvalování Věry Jourové do pozice  eurokomisařky šlo více o zákulisní politiku než o schopnosti Věry Jourové, uvedl Pavel Telička.

Pavel Telička
8.říjen 2014 - 21:00

Ve výboru pro občanská práva se vytvořila koalice čtyř stran vedená Evropskou lidovou stranou, která nebyla spokojená s některými písemnými odpověďmi Jourové, řekl Telička v Interwiev ČT24..
 
„V reálu ovšem šlo spíše o širší, komplexnější politickou hru, která nabírá na obrátkách a která s Věrou Jourovou zas až tolik nesouvisela. Dá se říci, že Věra Jourová v ten moment byla spíš vítaným nástrojem pro některé karetní hry, které se v takových situacích bohužel odehrávají.“
 
Telička taky v Interview ČT24 mluvil o názoru hnutí ANO a Věry Jourové na kvóty pro ženy ve vedení velkých firem. Hnutí ANO je totiž nemělo v programu a Jourová je před europoslanci obhajovala.
 
„My jsme to v programu neměli. My na to máme určitý názor jako zvolení poslanci. Ale Věra Jourová je kandidátkou na komisařku a bude členkou komise, která je na vládách nezávislá. Ona prostě přešla určitý předěl. A pokud se rozhodla pod tíhou argumentů, pod tíhou toho, jaká je reálná situace, že bude zastávat tento názor, tak já to prostě respektuji,“ dodal Telička.

Věra Jourová prošla kritickými čtyřmi výbory

Věra Jourová se může stát eurokomisařkou pro spravedlnost, ochranu spotřebitele a rovnost pohlaví. Shodli se na tom zástupci všech čtyř výborů Evropského parlamentu, před kterými měla veřejné slyšení. Česká zástupkyně tak úspěšně prošla hodnocením europoslanců. Pro to, aby mohla v komisi skutečně zasednout, ještě musí počkat, až Evropský parlament schválí celou komisi.

Jak to tedy v Evropském parlamentu bylo? Jourová neuspokojila

Prezident republiky jmenuje novou ministryni pro místní rozvoj

Prezident republiky Miloš Zeman dnes jmenuje  na Pražském hradě podle čl. 68 odst. 5 ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava České republiky, Ing. Karlu Šlechtovou ministryní a pověří ji řízením Ministerstva pro místní rozvoj
 
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)