Svátek má: Johana

Zprávy

Velikost textu:

Ministerstvo zemědělství má nové spojovací kanály

Ministerstvo zemědělství má nové spojovací kanály

Facebook, Twitter, YouTube, dotazníkový formulář na často kladené otázky. Ministerstvo zemědělství otevřelo pro veřejnost nové komunikační kanály. 

Ministr zemědělství Marian Jurečka se svými spolupracovníky představil kanály
27.srpen 2014 - 18:47

Ministerstvo zemědělství zahájilo novou fázi komunikace s veřejností i s médii. Otevřelo své profily na sociálních sítích Twitter, Facebook a na kanálu YouTube. Ministr zemědělství Marian Jurečka to sdělil na tiskové konferenci poslední srpnovou středu novinářům. Cílem ministerstva je totiž poskytovat aktuální informace z resortu a snadnější dostupnost pro uživatele internetu.

NKÚ zkontroloval kampaně Klasa a Regionální potravina

„Ministerstvo zemědělství se nově zřízenými profily na sociálních sítích otevírá většímu množství lidí, kteří se zajímají o zemědělské, potravinářské, lesnické, vodohospodářské a další novinky. Na sociálních sítích najdou vše podstatné, co se v resortu děje,“ řekl ministr zemědělství Marian Jurečka. Ministerstvo chce například zvát novináře na tiskové konference i oznamovat zásadní novinky nejprve prostřednictvím Twitteru.

Na tiskové konferenci poslední srpnovou středu představil ministr zemědělství Jurečka nové komunikační kanály, ze kterých se zájemci dozvědí i o akcích pořádaných Ministerstvem zemědělství pro veřejnost. Kromě aktualit, tiskových zpráv nebo informací o dotacích, se tak lidé na sociálních sítích MZe například dozví o projektu Poznej svého farmáře, díky kterému mohou navštívit vybrané farmy a ochutnat na nich regionální potraviny.

Adresy na účty Ministerstva zemědělství na sociálních sítích ...

Facebook:  https://www.facebook.com/ministerstvozemedelstvicr

Twitter:  https://twitter.com/MZeCr  

YouTube:  https://www.youtube.com/user/MINISTZEMEDELSTVI

Ministr Jurečka dále oznámil spuštění dotazníkového formuláře na homepage webu Ministerstva zemědělství. Jde o nový informační kanál určený pro odbornou i laickou veřejnost. Prostřednictvím formuláře bude možné zaslat svůj dotaz dle tematických oblastí MZe a odpověď dostane tazatel nejen do svého mailu, ale současně se zobrazí i na webu Ministerstva pod tematicky příslušným polem. Zde bude tedy zpětně dohledatelný celý souhrn otázek a odpovědí.


(ps, foto: Petr Skála)