Svátek má: Jáchym

Politika

Velikost textu:

Petr Gazdík: Pane poslanče, tady to mějte klidně dlouhé ...

Petr Gazdík: Pane poslanče, tady to mějte klidně dlouhé ...

Z místopředsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu z Petra Gazdíka se stal pohotový glosátor jednotlivých příspěvků svých kolegů a  dění ve Sněmovně.  Z místa řídícího schůze občas zazní vtipné glosy, které zachytily  Prvnízpravy.cz.

Petr Gazdík, místopředseda Sněmovny
25.září 2014 - 19:59

"Já se moc omlouvám, paní poslankyně, ale v mateřské škole je asi větší pořádek než tady," reágoval na ruch v jednacím sále Petr Gazdík při projednávání zákona o dětských skupinách.

"Omlouvám se, paní poslankyně, ale teď už opravdu začneme posílat konkrétní jedince do lesních školek. Děkuji," pokračoval v napomínání Petr Gazdík.

"Omlouvám se, pane poslanče. Musím vás bohužel přerušit. Poprosím Úsvit přímé demokracie, aby svoji stranickou schůzi přesunul do předsálí, další poslance z jiných poslaneckých klubů, aby se ztišili," dále uklidňoval poslance Petr Gazdík.

"Paní senátorka je dáma a zejména pány prosím, aby se chovali jako džentlmeni. Děkuji," zjednával pořádek před vystoupením místopředsedkyně Senátu Aleny Gajdůškové Petr Gazdík.

"Já se omlouvám. Poprosím vás, abyste přestali děsit paní senátorku. Senátoři pak budou mít strach chodit do Sněmovny, protože tady musí Poslaneckou sněmovnu překřikovat a nikdo je tady neposlouchá. Já vás prosím, abyste to nedělali v zájmu dobrých vztahů mezi našimi komorami. Děkuji," navázal na své kárání Petr Gazdík, když  měla projev podle něho vyděšovaná  Alena Gajdůšková.

"Ano, já také pevně věřím, že každý z nás umí správně zmáčknout tlačítko,"  řekl před hlasování o dětských skupinách.

"Tak moment! Pana poslance Okamuru prosím, aby oslovoval paní poslankyni mým prostřednictvím. A  paní poslankyni prosím, aby neokřikovala pana poslance Okamuru, také mým prostřednictvím, prosím. Děkuji," uklidňoval poslance Petr Gazdík, když měl projev Tomio Okamura.

Má Tomio Okamura zlomenou nebo nalomenou ruku?

Když si poslanec Tomio Okamura stěžoval slovy ... "Ale já bych si skutečně, vážení, vyprošoval, aby mě někdo ve Sněmovně omezoval v mých vystoupeních a aby mi diktoval, že mám něco zkracovat," reágoval  místopředseda Sněmovny  Petr Gazdík  za smíchu ostatních pohotově: "Pane poslanče, tady to mějte klidně dlouhé."
ps, Prvnízpravy.cz,  foto: z televizní obrazovky)