Svátek má: Filip

Politika

Velikost textu:

Lavrov obvinil USA, že chtějí využít teroristy an-Nusra pro své cíle

Lavrov obvinil USA, že chtějí využít teroristy an-Nusra pro své cíle

USA tvrdí, že je třeba dalších 2-3 měsíce pro rozlišení syrské opozice a teroristů, ale zdá se, že Amerika chce v nějaké podobě udržovat Džebhat an-Nusra a využít ji k svým vlastním cílům.

Sergej Lavrov, ruský ministr zahraničí
18.červen 2016 - 01:11

Prohlásil to ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v průběhu jednání Mezinárodního ekonomického fóra v Petrohradě.

„Teď Američané říkají, že se jim nepodaří odvést dobré opozičníky z těch pozic, na nichž je Džebhat an-Nusra (teroristická skupina hlásící se k Al-Kaida – pozn. red.), a že by potřebovali ještě 2-3 měsíce. Mám dojem, že se zde hraje nějaká hra, a ponechat „Nusru" v nějaké formě, a použít ji k svržení režimu," řekl ministr.

McCain: Co si to Rusko dovoluje? V Sýrii bombarduje naše teroristy

Dosáhnout toho, aby si všichni členové syrského urovnání sedli k jednacímu stolu se nedaří, nikoliv chybou Ruské federace, ale Spojených států, pokračoval Lavrov.

„Dosáhnout, aby si tito lidé sedli za stůl, v plném souladu s jasným mandátem Rady bezpečnosti (OSN) nefunguje bez našeho zavinění, ale kvůli skutečnosti, že naši američtí partneři z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí "zatlačit" na své spojence v regionu, a tito spojenci zaujímají ultimativní postoje," konstatoval Lavrov.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)