Svátek má: Vladislav

Byznys

Velikost textu:

Brno se seznamuje s novou formou pivního festivalu

Brno se seznamuje s novou formou pivního festivalu

První ročník prvního profesionálního pivního festivalu pod střechou byl úspěšně zahájen. Festival minipivovarů v Brně navštívili stovky lidí, několik zahraničních delegací, i ministr zemědělství.

Zlatou korunu získal Pivovarský dům v Praze
17.únor 2016 - 18:45

Festival minipivovarů, který se koná v rámci mezinárodního veletrhu Salima 2016, potrvá až do soboty 20. února.

Poprvé v historii hostí Brno takto koncentrovanou pivovarskou akci, na které mají znalci a milovníci pivního moku i odborníci z potravinářské branže možnost ochutnat více jak 100 druhů piv od 37 českých a moravských minipivovarů, z celé republiky.

Festival minipivovarů v Brně, který navazuje na úspěšný Festival minipivovarů na Pražském hradě, má velký potenciál růstu a vytvoření tradice. Jeho první ročník je zárodkem budoucí největší akce minipivovarů v České republice.

Jak hodnotí první den prezident Českomoravského svazu minipivovarů, který akci pořádá? „První den festivalu dopadl velmi dobře. Počasí prokázalo oprávněnost festivalu pod střechou.“

Festival minipivovarů, který se koná na Brněnském výstavišti, je umístěn v pavilonu A2. V ceně vstupného je zahrnuta sklenice, katalog pivovarů, situační plánek a neomezená konzumace. Pro návštěvníky akce je připraveno zázemí, profesionální oplachování skleniček, obsluha a degustační občerstvení.

„První den festivalu je pro mě příjemným překvapením. Lidé chodí a seznamují s novým stylem degustace,v příjemném prostředí pod střechou, s degustační sklenicí v ruce. A to v Brně ještě nebylo,“ dodává Radovan Koudelka, viceprezident Českomoravského svazu minipivovarů.

Šuráň: V rámci označování piva dojde ke kompromisu

Součástí festivalu bylo i vyhlašování ocenění České a Moravské pivní koruny 2016 časopisu Pivo, Bier& Ale.

(rp,tm,prvnizpravy.cz,foto:janabehounkova)