Svátek má: Barbora

Byznys

Velikost textu:

Gorbačov: Rusko je v krizi, nevíme jak ještě dlouho

Gorbačov: Rusko je v krizi, nevíme jak ještě dlouho

Situace  ruské ekonomiky je velmi těžká, potřebujeme program pro překonání krize a mobilizaci společnosti, řekl: "RIA Novosti" bývalý sovětský prezident Michail Gorbačov.

Michail Gorbačov, bývalý lídr Sovětského Svazu
21.leden 2016 - 01:13

Ruská ekonomika se musí restrukturalizovat  vzhledem ke klesající ceně ropy z více než 110 dolarů na méně než 25 dolarů za barel. To vyvolalo legitimní otázky jak vyřešit krizi, ale není jasné, co se má dělat, a jaké je potřeba úsilí, řekl Michail Gorbačov.

"Současná situace v ekonomike. je velmi těžká. Jsme v situaci, která vyžaduje obrovské úsilí a inteligentní, konstruktivní úsilí abychom se z toho dostali, " řekl první sovětský prezident SSSR.

"Nyní nelze s jistotou odhadnout, jak dlouho  bude trvat  než se Rusko dostane z krize, "řekl Gorbačov.

Irán začal expedovat ropu, rubl vůči dolaru dále klesá

Mezinárodní měnový fond snížil prognózu HDP Ruska v roce 2016. Podle nových údajů z MMF,  ekonomika klesne o 1%. Během roku 2015  fond očekával, že míra ruského HDP se sníží o 0,6%.

Podle očekávání ruského ministerstva pro hospodářský rozvoj  bude recese v letošním roce činit 0,8%. Mezinárodní měnový fond předpovídá  pro 2017 ekonomický růst Ruska o 1%. MMF také uvedl, že Rusko i nadále se musí vyrovnat se sankcemi.

(rp,prvnizpravy.cz,komersant,foto:arch.)