Svátek má: Barbora

Byznys

Velikost textu:

Na akciových trzích opět teče krev

Na akciových trzích opět teče krev

Závěr týdne přinesl další výprodej akcií, když hlavní akciové indexy padají o 2‑3 % a od začátku roku jsou jejich ztráty již přibližně 10%.

Ilustrační foto
16.leden 2016 - 17:59
     
Trhy nadále sužují snižující se ceny ropy, k čemuž se přidaly také nečekaně slabé maloobchodní tržby v USA. Výprodej dnes nedokázalo zastavit ani pokračování výsledkové sezóny; velké ztráty si připisují i banky Citigroup a Wells Fargo navzdory oznámení kvartálních výsledků nad odhady trhu. Akcie technologické společnosti Intel, která oznámila horší než očekávaný výhled tržeb, padají dokonce o 8 %. Pro Prvnizpravy.cz komentuje Josef Němý, analytik Komerční banky.

 The Times: Brzy může být benzín levnější než voda

Propady se nevyhnuly ani pražské burze, když index PX klesl téměř o 2 % na nejnižší úroveň za 2,5 roku. Akcie ČEZ (-2,3 %) pod vlivem pokračujícího poklesu cen elektřiny bez většího odporu prolomily hranici 400 korun za kus. Ještě hůř na tom dnes byly některé finanční tituly, zejména banka Erste Group (-4,3 %). V zisku dnes skončilo pouze několik emisí, nejvíce akcie výrobce nealkoholických nápojů Kofola (+2,1 %).

(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)