Svátek má: Luděk

Byznys

Velikost textu:

O pražské veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA byl mimořádný zájem

O pražské veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA byl mimořádný zájem

Předposlední lednový víkend  proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA. Téměř 20 000 návštěvníků, které souběh veletrhů do Letňan přilákal, zhlédlo novinky v oboru úsporného bydlení a dřevostaveb. Prvnizpravy.cz byly na místě děje.

Na veletrhu svůj stánek měl i Státní fond životního prostředí
31.leden 2016 - 06:35

Návštěvníci ocenili pestrý výběr odborných přednášek a konferencí i zajímavou prezentaci zastoupených firem. Velký zájem byl o Poradenské centrum. Příští ročník veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční od 9. do 11. února 2017.

Čtvrtý ročník veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV byl letos poprvé doplněn o projekt CESTY DŘEVA. Na ploše 6070 m2 se představilo celkem 120 vystavovatelů ze čtyř zemí světa. Veletrh FOR PASIV představil celkem 72 vystavovatelů, na veletrhu CESTY DŘEVA bylo k vidění 48 vystavovatelů. Součástí veletrhů bylo i 1. postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. „Cílem letošních veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA bylo nabídnout koncovému zákazníkovi ucelenou představu o bydlení v úsporném domě či dřevostavbě. Zájem o takové bydlení rok od roku roste, a to nejen z důvodu programu Nová zelená úsporám. Tomu odpovídá výrazný růst souboru veletrhů, nabídka jednotlivých vystavovatelů i návštěvnost, která byla meziročně o více než 10 % vyšší. Ideální je také oborové spojení s veletrhem STŘECHY PRAHA,“ říká ředitel obchodního týmu Martin František Přívětivý.


Vědci z Lesnické a dřevařské fakulty ČUZ v Praze na veletrhu předváděli, jak lze pomocí sond uchycených na kmenu stromu zjistit jeho kvalitu

Zajímavé poutače na služby, které při stavbě energeticky pasivních domů můžete využít

V průběhu veletrhů probíhaly i dovednostní soutěže mladých řemeslníků, jejichž fortel, s jakým se vypořádali s úkoly, bylo možné sledovat

Společnost RD Rýmařov kromě toho, že měla na veletrhu svůj stánek s mnoha exponáty, uspořádala ještě pro novináře prezentaci o energeticky pasivních domech

Velký zájem byl kromě atraktivních expozic vystavovatelů o zajímavý doprovodný program veletrhu čítající celodenní přednášky a konference, jejichž kapacita byla do posledního místa zaplněna. Specialisté v Poradenském centru nabídli zdarma odbornou pomoc ohledně plánování a realizace stavby, možností financování nebo čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám. Návštěvníci se zapojili do návštěvnických soutěží o poukazy na projektovou dokumentaci. K vidění byly na veletrhu i fotografie úsporných domů, které se v soutěži Pasivní dům roku dostaly do finále. Velké obliby se dočkala i Hala 2D, která byla věnovaná dětem. Ty mohly vyzkoušet dřevěné stavebnice, hřiště ze dřeva nebo si užít interaktivní výstavy.

Souběžně s veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA proběhly také veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA a 1. postupové kolo oblíbené Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.


Veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA, které ve dnech 21. – 23. ledna 2016 proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA,  navštívilo téměř 20 000 lidí.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru:

Mají propuštění horníci z Mostecka dostat kompenzaci od státu, tak jako propuštění z OKD?

Ano
transparent.gif transparent.gif
38%
Ne
transparent.gif transparent.gif
58%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
4%

Kurzy

1 $ USD 23.93  Kč
1 € EUR 27.02  Kč
1 £ GBP 31.57  Kč
1 CHF CHF 24.73  Kč
100 руб RUB 36.95  Kč

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV CME
58
ČEZ
441
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
664
FORTUNA
92
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
852.5
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PEGAS NONWOVENS
789
PHILIP MORRIS ČR
12900
O2 C.R.
235
UNIPETROL
173.9
VIG
465.1