Svátek má: Slavomír

Byznys

Velikost textu:

O pražské veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA byl mimořádný zájem

O pražské veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA byl mimořádný zájem

Předposlední lednový víkend  proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA. Téměř 20 000 návštěvníků, které souběh veletrhů do Letňan přilákal, zhlédlo novinky v oboru úsporného bydlení a dřevostaveb. Prvnizpravy.cz byly na místě děje.

Na veletrhu svůj stánek měl i Státní fond životního prostředí
31.leden 2016 - 06:35

Návštěvníci ocenili pestrý výběr odborných přednášek a konferencí i zajímavou prezentaci zastoupených firem. Velký zájem byl o Poradenské centrum. Příští ročník veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA se uskuteční od 9. do 11. února 2017.

Čtvrtý ročník veletrhu nízkoenergetických, pasivních a nulových staveb FOR PASIV byl letos poprvé doplněn o projekt CESTY DŘEVA. Na ploše 6070 m2 se představilo celkem 120 vystavovatelů ze čtyř zemí světa. Veletrh FOR PASIV představil celkem 72 vystavovatelů, na veletrhu CESTY DŘEVA bylo k vidění 48 vystavovatelů. Součástí veletrhů bylo i 1. postupové kolo Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO. „Cílem letošních veletrhů FOR PASIV a CESTY DŘEVA bylo nabídnout koncovému zákazníkovi ucelenou představu o bydlení v úsporném domě či dřevostavbě. Zájem o takové bydlení rok od roku roste, a to nejen z důvodu programu Nová zelená úsporám. Tomu odpovídá výrazný růst souboru veletrhů, nabídka jednotlivých vystavovatelů i návštěvnost, která byla meziročně o více než 10 % vyšší. Ideální je také oborové spojení s veletrhem STŘECHY PRAHA,“ říká ředitel obchodního týmu Martin František Přívětivý.


Vědci z Lesnické a dřevařské fakulty ČUZ v Praze na veletrhu předváděli, jak lze pomocí sond uchycených na kmenu stromu zjistit jeho kvalitu

Zajímavé poutače na služby, které při stavbě energeticky pasivních domů můžete využít

V průběhu veletrhů probíhaly i dovednostní soutěže mladých řemeslníků, jejichž fortel, s jakým se vypořádali s úkoly, bylo možné sledovat

Společnost RD Rýmařov kromě toho, že měla na veletrhu svůj stánek s mnoha exponáty, uspořádala ještě pro novináře prezentaci o energeticky pasivních domech

Velký zájem byl kromě atraktivních expozic vystavovatelů o zajímavý doprovodný program veletrhu čítající celodenní přednášky a konference, jejichž kapacita byla do posledního místa zaplněna. Specialisté v Poradenském centru nabídli zdarma odbornou pomoc ohledně plánování a realizace stavby, možností financování nebo čerpání dotací z programu Nová zelená úsporám. Návštěvníci se zapojili do návštěvnických soutěží o poukazy na projektovou dokumentaci. K vidění byly na veletrhu i fotografie úsporných domů, které se v soutěži Pasivní dům roku dostaly do finále. Velké obliby se dočkala i Hala 2D, která byla věnovaná dětem. Ty mohly vyzkoušet dřevěné stavebnice, hřiště ze dřeva nebo si užít interaktivní výstavy.

Souběžně s veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA proběhly také veletrhy STŘECHY PRAHA, SOLAR PRAHA, ŘEMESLO PRAHA a 1. postupové kolo oblíbené Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO.


Veletrhy FOR PASIV a CESTY DŘEVA, které ve dnech 21. – 23. ledna 2016 proběhly v areálu PVA EXPO PRAHA,  navštívilo téměř 20 000 lidí.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)