Svátek má: Běla

Byznys

Velikost textu:

Osobnost cestovního ruchu 2015 Holiday World Award je Viliam Sivek

Osobnost cestovního ruchu 2015 Holiday World Award je Viliam Sivek

Prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award za rok 2015 převzal dnes na slavnostním zahájení veletrhu Holiday World Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels, předseda Fóra cestovního ruchu a předseda Asociace cestovních kanceláří.

Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels
20.únor 2016 - 16:00

Osobností cestovního ruchu se opět po 10 letech stal Viliam Sivek.__nbsp__ Zvolila jej porota složená z předních odborníků v cestovním ruchu. Titul Osobnost cestovního ruchu získal již podruhé, a to přesně po 10 letech.

Hlavními garanty a vyhlašovateli soutěže jsou odborné vydavatelství C.O.T. media a společnost Incheba Expo Praha, pořadatel veletrhu Holiday World.


Na nominacích a následném výběru z nominovaných spolupracovala porota složená z 29 předních odborníků v cestovním ruchu. Šlo především o zástupce oborových profesních sdružení, čelné představitele odborných organizací a zástupce vysokých škol a médií. Mnozí z nich neprezentovali jen svůj osobní názor, ale mínění celého profesního svazu či instituce, které zastupují.

Za rok 2015 bylo nominováno 35 profesionálů, za nimiž stojí každodenní tvrdá práce v různých oblastech cestovního ruchu. Mezi nominovanými jsou zástupci soukromého sektoru i státní správy, lidé z malých i velkých organizací, zástupci měst a regionů, představitelé profesních sdružení i odborného školství.

„Vezmeme-li v potaz, že v cestovním ruchu pracuje v ČR přes 230.000 lidí, je už samotné zařazení mezi 35 nominovanými velkým oceněním a uznáním práce, která zjevně přesahuje běžný pracovní rámec a přináší cestovnímu ruchu přidanou hodnotu,“ uvádí Eva Frindtová, jednatelka vydavatelství C.O.T. media.

„Cestovní ruch je velmi citlivým barometrem ekonomické i politické situace doma i v zahraničí. O to je náročnější práce lidí v cestovním ruchu, kteří musí být nejen odborníky a profesionály na svém místě, ale také je od nich vyžadována flexibilita a operativnost“, říká Alexander Rozin, generální ředitel Incheby a dodává: „Proto jsme rádi, že tato anketa může být určitou formou poděkování a oceněním jejich práce“.

Ve druhém kole získali výrazně vyšší počet hlasů tři kandidáti z celkového počtu 35 nominovaných ...

Jan Kratina, generální ředitel CPI Hotels
Monika Palatková, ředitelka České centrály cestovního ruchu - CzechTourism
Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels, předseda Asociace cestovních kanceláří ČR, předseda Fóra cestovního ruchu

Jednoznačně nejvíce bodů od poroty získal a__nbsp__ Osobností cestovního ruchu 2015 a držitelem ceny Holiday World Award__nbsp__ se stal ...__nbsp____nbsp__ Viliam Sivek


Hlavní argumenty pro jeho nominaci za rok 2015


* za významný podíl na vytvoření Fóra cestovního ruchu, které vzniklo jako nezávislá celostátní komunikační platforma pro koordinaci a prezentaci zájmů podnikatelů v cestovním ruchu. Fórum sdružuje nejvýznamnější organizace z cestovního ruchu, spolupracuje s mnoha regiony v ČR a z hlediska rozvoje cestovního ruchu má velký budoucí potenciál. Založením Fóra cestovního ruchu dal vzniknout platformě těch, kterým stav – zejména legislativní - cestovního ruchu v ČR není lhostejný.

* za vytrvalou práci za ochranu cestovních kanceláří a agentur před legislativními nedostatky - využitím všech svých kontaktů a spoustou práce zvrátil nepříjemnou situaci, kdy po schválení novely zákona č. 159/1999 Sb. parlamentem přestaly pojišťovny nabízet pojištění proti úpadku cestovních kanceláří. Po velkém úsilí se povedlo přesvědčit senátory a následně napodruhé také poslance, aby přijali pozměňovací návrh akceptovatelný i pro pojišťovny a zachránit tak podnikání cestovních kanceláří.

Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo 18. února 2016 při slavnostním zahájení veletrhu Holiday World za účasti předních politiků a osobností cestovního ruchu. Cenu převzal Viliam Sivek z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, jednatelky C.O.T. media Evy Frindtové a generálního ředitele společnosti Incheba Praha Alexandera Rozina.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)


Hlasovali byste pro povinnou volební účast?

Kurzy

1 $ USD 25.26  Kč
1 € EUR 27.04  Kč
1 £ GBP 31.26  Kč
1 CHF CHF 25.21  Kč
100 руб RUB 42.34  Kč

Akcie

NWR
0.1
AAA Auto
24
CETV CME
66.6
ČEZ
420.6
ECM
25.5
ERSTE GROUP BANK
794
FORTUNA
87.8
KITD
5.2
KOMERČNÍ BANKA
899.9
NWR
272
ORCO GROUP
12.4
PEGAS NONWOVENS
768.6
PHILIP MORRIS ČR
13301
O2 C.R.
270.4
UNIPETROL
182.5
VIG
611.2