Svátek má: Květoslava

Byznys

Velikost textu:

Osobnost cestovního ruchu 2015 Holiday World Award je Viliam Sivek

Osobnost cestovního ruchu 2015 Holiday World Award je Viliam Sivek

Prestižní ocenění Osobnost cestovního ruchu - Holiday World Award za rok 2015 převzal dnes na slavnostním zahájení veletrhu Holiday World Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels, předseda Fóra cestovního ruchu a předseda Asociace cestovních kanceláří.

Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels
20.únor 2016 - 16:00

Osobností cestovního ruchu se opět po 10 letech stal Viliam Sivek.__nbsp__ Zvolila jej porota složená z předních odborníků v cestovním ruchu. Titul Osobnost cestovního ruchu získal již podruhé, a to přesně po 10 letech.

Hlavními garanty a vyhlašovateli soutěže jsou odborné vydavatelství C.O.T. media a společnost Incheba Expo Praha, pořadatel veletrhu Holiday World.


Na nominacích a následném výběru z nominovaných spolupracovala porota složená z 29 předních odborníků v cestovním ruchu. Šlo především o zástupce oborových profesních sdružení, čelné představitele odborných organizací a zástupce vysokých škol a médií. Mnozí z nich neprezentovali jen svůj osobní názor, ale mínění celého profesního svazu či instituce, které zastupují.

Za rok 2015 bylo nominováno 35 profesionálů, za nimiž stojí každodenní tvrdá práce v různých oblastech cestovního ruchu. Mezi nominovanými jsou zástupci soukromého sektoru i státní správy, lidé z malých i velkých organizací, zástupci měst a regionů, představitelé profesních sdružení i odborného školství.

„Vezmeme-li v potaz, že v cestovním ruchu pracuje v ČR přes 230.000 lidí, je už samotné zařazení mezi 35 nominovanými velkým oceněním a uznáním práce, která zjevně přesahuje běžný pracovní rámec a přináší cestovnímu ruchu přidanou hodnotu,“ uvádí Eva Frindtová, jednatelka vydavatelství C.O.T. media.

„Cestovní ruch je velmi citlivým barometrem ekonomické i politické situace doma i v zahraničí. O to je náročnější práce lidí v cestovním ruchu, kteří musí být nejen odborníky a profesionály na svém místě, ale také je od nich vyžadována flexibilita a operativnost“, říká Alexander Rozin, generální ředitel Incheby a dodává: „Proto jsme rádi, že tato anketa může být určitou formou poděkování a oceněním jejich práce“.

Ve druhém kole získali výrazně vyšší počet hlasů tři kandidáti z celkového počtu 35 nominovaných ...

Jan Kratina, generální ředitel CPI Hotels
Monika Palatková, ředitelka České centrály cestovního ruchu - CzechTourism
Viliam Sivek, generální ředitel Sivek Hotels, předseda Asociace cestovních kanceláří ČR, předseda Fóra cestovního ruchu

Jednoznačně nejvíce bodů od poroty získal a__nbsp__ Osobností cestovního ruchu 2015 a držitelem ceny Holiday World Award__nbsp__ se stal ...__nbsp____nbsp__ Viliam Sivek


Hlavní argumenty pro jeho nominaci za rok 2015


* za významný podíl na vytvoření Fóra cestovního ruchu, které vzniklo jako nezávislá celostátní komunikační platforma pro koordinaci a prezentaci zájmů podnikatelů v cestovním ruchu. Fórum sdružuje nejvýznamnější organizace z cestovního ruchu, spolupracuje s mnoha regiony v ČR a z hlediska rozvoje cestovního ruchu má velký budoucí potenciál. Založením Fóra cestovního ruchu dal vzniknout platformě těch, kterým stav – zejména legislativní - cestovního ruchu v ČR není lhostejný.

* za vytrvalou práci za ochranu cestovních kanceláří a agentur před legislativními nedostatky - využitím všech svých kontaktů a spoustou práce zvrátil nepříjemnou situaci, kdy po schválení novely zákona č. 159/1999 Sb. parlamentem přestaly pojišťovny nabízet pojištění proti úpadku cestovních kanceláří. Po velkém úsilí se povedlo přesvědčit senátory a následně napodruhé také poslance, aby přijali pozměňovací návrh akceptovatelný i pro pojišťovny a zachránit tak podnikání cestovních kanceláří.

Vyhlášení a předání cen se uskutečnilo 18. února 2016 při slavnostním zahájení veletrhu Holiday World za účasti předních politiků a osobností cestovního ruchu. Cenu převzal Viliam Sivek z rukou ministryně pro místní rozvoj Karly Šlechtové, jednatelky C.O.T. media Evy Frindtové a generálního ředitele společnosti Incheba Praha Alexandera Rozina.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)