Svátek má: Jaroslava

Byznys

Velikost textu:

Rusko mohutně nakupuje zlato, dolar půjde ke dnu

Rusko mohutně nakupuje zlato, dolar půjde ke dnu

Rusko pokračuje v budování své zlaté rezervy, ta by mohla hrát pozitivní roli pro ruskou ekonomiku, protože v blízké budoucnosti se dá očekávat  "návratu" inflace v USA, Japonsku a evropských zemích a zlato bude opět více vnímáno jako alternativní měna dolaru.

Ilustrační foto
18.říjen 2015 - 22:02

"Podle statistik, v poslední době žádná jiná země tak silně nenakupuje zlato jako Rusko Od začátku loňského roku, Putin nařídil nákup téměř 283 tun zlata. Tržní hodnota tohoto zlata je v současné době 11 miliard dolarů," píše Ingo Narat v německém listu Handelsblatt.

Z pohledu Narata do toho zapadá i obchod s výměnou zlatých fondů. Stratég banky Merill Lynch Michael Hartnett  "učinil riskantní prohlášení a doporučuje nakupovat zlato."

Hartnett očekává, že v příštím roce v USA, Evropě a Japonsku, budou státní výdaje mnohem vyšší a podle něj to povede k návratu inflace a tím opět zájem o zlato poroste, píše se v Handelsblatt.

Nedůvěra k americkému Fedu! Banky z něj stahují své zlato!

Podle Handelsblattu, naděje, že Federální rezervní systém USA v letošním roce zvýší klíčovou sazbu se zmenšuje  a proto bychom měli očekávat další oslabení dolaru.

"Zlato je často použité jako měnový ekvivalent k dolaru Cena zlata stoupá a americká měna ztrácí půdu pod nohama,." zdůrazňuje Narat.


Akciové trhy se opět obrací ke zlatu jako ke zdroji, který by mohl stabilizovat ekonomickou situaci. "Je možné, že Putin provedli úspěšný plán," shrnuje článek.

(rp,prvnizpravy.cz,Handelsblatt,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: