Svátek má: Běla

Byznys

Velikost textu:

Skupina SYNOT končí v Česku se sponzorstvím prvoligového sportu

Skupina SYNOT končí v Česku se sponzorstvím prvoligového sportu

V důsledku legislativních změn skupina SYNOT utlumí většinu svých sponzorských a reklamních aktivit v oblasti prvoligového sportu v České republice. Proč došlo tak k urychlenému  rozhodnutí?

Senátor Ivo Valenta
22.leden 2016 - 08:31

Skupina SYNOT odstupuje tak od partnerství s nejvyšší fotbalovou ligou a v příští sezóně nebude pokračovat ve spolupráci s prvoligovými kluby AC Sparta Praha, Basketbal Nymburk a FK Jablonec. Ukončí rovněž podporu, poskytovanou České unii sportu.

"Legislativní změny mají totiž na skupinu zásadní dopad. Skokové navýšení daní v oblasti loterního průmyslu znamená pro skupinu v České republice ztrátu ve výši stovek milionů korun. S těmito finančními prostředky přitom bylo počítáno právě v oblasti marketingu a podpory sportu," píše se v tiskové zprávě vydané společností.

„Naše skupina působí přibližně ve dvaceti zemích světa, nicméně s takovým nesystémovým jednáním ze strany politické reprezentace jsem se nikde nesetkal. Jsem šokován takto neodborným a populistickým přístupem. Stát našim českým společnostem sebral takové množství peněz, že již sportovní aktivity v takové míře, jako dosud, jednoduše podporovat nemůžeme,“ uvedl Neofytos Neofytou, ředitel společnosti SYNOT International Limited.

"Je to přitom v posledních čtyřech letech již podruhé, kdy sport kvůli nesystémovým a likvidačním legislativním zásahům přichází o nemalou finanční podporu, plynoucí z provozování loterií a jiných podobných her, která mu tradičně náležela a v řadě vyspělých států i nadále náleží. Vláda navíc nenabízí odpovídající alternativu a dosud nevytvořila kvalitní systém podpory sportu. Stát tak nikomu z oblasti sportu negarantuje, že peníze, které nově získá státní pokladna, budou přerozděleny mezi konkrétní subjekty," píše se dál v tiskové zprávě společnosti SYNOT. 

„Spolupráce s nejvyšší ligou i jednotlivými kluby jsme si vždy velmi vážili. Přestože je naše skupina silná, není bohužel možné, aby její zahraniční společnosti dotovaly podnikání v České republice a doplácely tak na velmi krátkozraké a populistické kroky české vlády, která hází podnikatelům a živnostníkům klacky pod nohy. V rámci velmi omezených zdrojů, které nám zůstanou, tak budeme nadále realizovat pouze tradiční podporu sportu na Valašsku a Slovácku, které se věnujeme již více než 15 let,“ doplnil Ivo Valenta, chairman of the board společnosti WCV World Capital Ventures Cyprus Limited.

Skupina SYNOT podle tiskové zprávy vydané 21. ledna 2016 podporuje sport také v ostatních zemích, kde působí – například na Slovensku či v Lotyšsku. V současné době pokračuje ve vyhledávání dalších možností podpory sportu v zemích, v nichž rozvíjí své podnikatelské aktivity.

Napsali jinde (SportovniListy.cz)

Odstoupení od podpory sportovních aktivit skupiny SYNOT dopadlo na Miroslava  Peltu dvakrát.

(ps, Prvnizpravy.cz & SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)