Svátek má: Erik

Byznys

Velikost textu:

TA Associates dokončila investici ve společnosti Eurowag

TA Associates dokončila investici ve společnosti Eurowag

TA Associates, přední světová soukromá investiční společnost, oznámila dokončení minoritní investice ve společnosti W.A.G. paymentsolutions, a.s. (“Eurowag”). Eurowagje předním poskytovatelem platebních řešení pro nákladní a osobní dopravce v Evropě aTurecku.

Ilustrační foto
19.leden 2016 - 18:50

Finanční podmínky této transakce nebyly zveřejněny.

Společnost Eurowag nabízí mezinárodním přepravním společnostem, menším dopravcům, speditérům a provozovatelům vozových parků širokou nabídku palivových karet určených pro platbu palivaa mýta napříč Evropou. Služby společnosti využívá přes 4000 zákazníků s více než 120 000 aktivními palivovými kartami, které jsou akceptovány na více než 9 500 místech v celkem 24 zemích. Společnost dále nabízí unifikovaný způsob elektronických plateb mýtného v 18 zemích či možnost financované i standardní refundace DPH a spotřební daně. Eurowag také vlastní a provozuje několik truck parků na klíčových evropských dopravních uzlech. Jednou z posledních novinek, které společnost představila, je předplacená karta

EurowagMasterCard, která je akceptována v síti MasterCard. Eurowag, působící na trhu již od roku 1996, sídlí v Praze. Kromě České republiky má kanceláře také v Rakousku, Bulharsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Turecku.

„Svým konzistentním a organickým růstem představuje Eurowagpro TA atraktivní investiční příležitost,“ řekl J. Morgan Seigler, výkonný ředitel společnosti TA Associates, který se stane členem dozorčí radyEurowag. „Eurowag pokračuje v posilování pozice na trhu s velmi rychlým růstem ve střední a východní Evropě a nově vstupuje i na vybrané trhy v Evropě  západní.Věříme, že široká a rostoucí zákaznická základna, transakční obchodní model, který poskytuje ochranu před kolísáním cen pohonných hmot a silné technologické zázemí nám poskytnounové možnosti obchodníhorozvojeEurowag.“

„Před námi je mnoho zajímavých příležitostí pro další růst, mimo jiné pokračující expanze na našich klíčových trzích, průnik do dalších zemí, uvedení nových produktů i potenciální akvizice,“ řekl Martin Vohánka, zakladatel a generální ředitel W.A.G. paymentsolutions. „Hledali jsme partnera se zkušenostmi a potřebnými zdroji, který nám pomůže dosáhnout vytyčených cílů.Proto jsme si vybrali TA Associates. Vítáme úzkou spolupráci, začínáme tak novou kapitolu v rozvojiEurowag.“

Podle VerdictResearch bude mít do roku 2019 evropský trh s palivovými kartami hodnotu více než 110 miliard eur. Velké kamionové flotily, primární zákazníci Eurowag, se v Evropě stále rozrůstají. Podle Evropské asociace výrobců automobilů stoupl mezi lety 2010-2014 v Evropské unii počet registrací těžkých nákladních vozidel o 6,5 %.

„Dokončením investice do Eurowagjsme velmi potěšeni,“ řekl AjitNedungadi, výkonný ředitel společnosti TA Associates který se také stane členem dozorčí radyEurowag. „Společnost dosahuje pod Martinovým inspirativním vedením vynikajících výsledků a dle našeho názoru je to fantastický podnikatelský úspěch. Těšíme se na spolupráci s manažerským týmem a společný rozvoj dalšíchpodnikatelských aktivit.“

Deutsche Bank využila právní poradce z kanceláře CliffordChance a Eurowagposkytla finanční poradenství EY. Firmy Travers Smith a Kinstellar poskytly právní služby společnosti TA Associates.


W.A.G. paymentsolutions, a.s.
Společnost W.A.G. paymentsolutions, a.s. (“Eurowag”), založena v roce 1996, je předním poskytovatelem platebních řešení pro profesionální dopravní a spediční společnosti v Evropě. S vášní pro inovace a hlubokým porozuměním pro potřeby zákazníků nabízí Eurowag palivové karty, řešenípro platby mýtného a také sofistikované služby v oblasti refundací daní v Evropě a Turecku. Eurowag,s obratem více než 1 miliarda eur,dosahuje každoročního růstu o 25 %.

Eurowag nabízí ucelenou řadu platebních řešení pro různé segmenty trhu: EurowagOne pro velké mezinárodní přepravní společnosti, předplacenou kartuEurowagEasy, EurowagVector určenou speciálně pro spediční firmy, EurowagFleet pro osobní automobily a EurowagMasterCard,předplacenou kartu určenou pro platbu ostatních nákladů na cestách.

Eurowag sídlí v Praze a svá regionální zastoupení má v Rakousku, Bulharsku, Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Slovensku a Turecku. Více informací naleznete na www.eurowag.com.

TA Associates
TA Associates je jedna z největších a nejzkušenějších světových soukromých investičních společností. Společnost investovala do více než 450 firem po celém světěa navýšilakapitálo 24 miliard dolarů. Z kanceláří v Bostonu, Menlo Parku, Londýně, Bombaji a Hong Kongu vede TA Associates odkupy a menšinové rekapitalizace ziskových rostoucích společností v oblasti technologií, finančních služeb, obchodních služeb, zdravotní péče a spotřebního průmyslu.

(red,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: