Svátek má: Jaromír

Byznys

Velikost textu:

The Times: Brzy může být benzín levnější než voda

The Times: Brzy může být benzín levnější než voda

Za poslední rok velkoobchodní cena ropy klesla o čtvrtinu, zatímco podle obchodních společností se zisk výrazně zvýšil, píše se v článku The Times.

Ilustrační foto
15.leden 2016 - 19:03

Počátkem prosince ceny ropy klesly o 30% z 43,26 dolarů na 30,06 dolarů, což je nejnižší cena za posledních 12 let.  Důvodem poklesu cen je slabá poptávka a převis nabídky.

Banky, jako je například Standard Chartered, Goldman Sachs, RBS a Morgan Stanley snížily své prognózy o poptávce po ropě v roce 2016 a cena podle jejich odhadu klesne na pouhých 10 dolarů za barel, nejnižší úroveň za více než 18 let.

"Vzhledem k tomu, že není vidět konec volného pádu ropy, motoristé mohou očekávat, že v roce 2016 budou opravdu nízké ceny pohonných hmot," řekl tiskový mluvčí RAC Oil Simon Williams,"překonání bariéry 86 pencí  za litr benzínu a motorové nafty, to je hodně skvělá zpráva, ale zdá se, že můžeme očekávat ještě něco víc. Ve skutečnosti se můžeme dožít podivných časů, kdy litr paliva bude levnější než litr balené vody."

Oskar Krejčí: Rok 2016 – nejistota a falešní proroci

Standard Chartered Bank  oznámila, že pokles cen ropy se nezastaví, dokud se exportéři nedohodnou a neuznají navzájem, že věci zašly příliš daleko.

(rp,prvnizpravy.cz,thetimes,foto:arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: