Svátek má: Vladislav

Politika

Velikost textu:

AgoraVox: Varovala Nulandová Putinova poradce před „útokem NATO"?

AgoraVox: Varovala Nulandová Putinova poradce před „útokem NATO"?

Náměstkyně amerického ministra zahraničí pro evropské a euroasijské záležitosti Victoria Nuland se prý setkala s poradcem Vladimíra Putina v Kaliningradu v naději, že „odvrátí světovou válku", napsal portál AgoraVox.

Victoria Nulandová, náměstkyně ministra zahraničí
19.leden 2016 - 01:14

Co se skrývá za „tajemnou" návštěvou Victorie Nulandové v Kaliningradu? klade otázku internetové vydání AgoraVox, hluboce přesvědčeno, že se za návštěvou skrývalo něco vážného.

Podle oficiální verze Nulandová požádala urychlené přistání na vojenském letišti ve Čkalovsku (Kaliningrad) „k diskusi o krizi na Ukrajině, a pokusit se obhájit křehké příměří na východě země". Ale ve skutečnosti, tvrdí portál, Nulandová dorazila, aby Rusko varovala před „hrozícím útokem" NATO.
 
Sotva den po oznámení schůzky Sergeje Lavrova a Johna Kerryho v Curychu 20. ledna, letadlo Victorie Nulandové letící z Vilniusu do Berlína, prudce změnilo směr a přistálo na letišti v Kaliningradu, poznamenává AgoraVox.
 
Americká diplomatka velmi usilovně žádala o osobní setkání s Vladimirem Putinem, kterého, mimochodem, ráda oslovuje „dáblův car". Ruský prezident, který ví o „nerozdělitelném spojenectví“ Nulandové s Hillary Clintonovou, a nikoliv s Barackem Obamou, schůzku odmítl. Ale svého „vlivného“ poradce Vladislava Surkova nicméně na jednání s Nulandovou poslal.

Setkání se konalo za zavřenými dveřmi. Novináři se o ní nic (kromě oficiálního tématu) nedozvěděli. Avšak lidé, kteří doprovázeli Victorii Nulandovou na této nečekané cestě, uvedli, že byla „extrémně vzrušená" a neustále opakovala slova: „Válka se blíží! Válka u bran!", přičemž dodala, že Rusko „nedodrželo své sliby" a „nyní všichni za to zaplatíme".
 
S podobným vzrušením prý také řekla, že Barack Obama má provést „čistku v Bílém domě", která může dotknout i jí samotné, napsal časopis.
 
„Rusko ví, že Victoria Nulandová součástí pasty Hillary Clintonové, a že zničila Ukrajinu. To, co  Nulandová spáchala na Ukrajině, považuje „nejbezostyšnější převrat v historii". „Ustanovila zemi neonacistickou vládu" vzdálenou od EU,“ píše AgoraVox. Každý si pamatuje její slavný výrok: „K čertu s EU!" (Fuck the EU!).

Nulandová: Na Rusko se musí s metodou cukru a biče! 

Návštěva Victorie Nulandové v Kaliningradu je „pokusem zastavit světovou válku", která se, podle jejího názoru, chystá vypuknout, tvrdí portál. Podle AgoraVox to vše připomíná slavnou epizodu příletu zástupce Adolfa Hitlera, Rudolfa Hesse do Skotska 10. května 1941. Poté se, podle autora článku, reichministr „snažil uzavřít mír s Británií a se vyhnout se druhé světové válce". Jeho pokus selhal.

(kou, prvnizpravy.cz, agoravox.fr, foto: arch.)