Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Americká vláda spustila diskreditační kampaň proti Putinovi

Americká vláda spustila diskreditační kampaň proti Putinovi

Americká vláda poprvé přímo obvinil Vladimira Putina z korupce. Náměstek ministra financí USA prohlásil, že prezident Ruska údajně „obohacuje své přátele, s využitím státních aktiv". Dodal, že USA to již dlouho ví.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
27.leden 2016 - 18:00

Náměstek ministra financí Spojených států Adam Shubin řekl televiznímu kanálu BBC, že je  prezident Ruska údajně „zkažený" a americká vláda o tom ví „řadu let."
 
„Viděli jsme, jak využívá majetek státu, obohacuje své přátele, své nejbližší spojence, a vylučuje ty, kteří nebyli kamarádi. Jak ruské energetické bohatství, tak třeba jiné veřejné zakázky předává těm, o nichž si myslí, že mu budou sloužit, a odstraňuje ty, kteří to dělat nebudou. Pro mě je to korupce," řekl Shubin.
 
Kanál BBC, který natočil film o údajném „bohatství" Putina připomněl, že americká vláda uvalila sankce na řadu poradců Vladimira Putina. Nicméně toto je poprvé, co ho americká vláda přímo obvinila z korupce.

Kreml okamžitě popřel takové spekulace a označil je za „čistý výmysl“. „Žádná z těchto otázek - zapojení Putina do korupce - nevyžaduje odpověď, protože jsou čistým výmyslem,“ reagoval mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov.

Putin: Spojené státy se pokusily podvést celý svět!

V roce 2008 sám prezident Putin komentoval prohlášení, že je nejbohatším mužem v Evropě, slovy: „To je prostě nesmysl. Všechno si to vytáhli z nosu a rozmazali na kousky papíru."

Spolu s obviněním britského soudu, že má Putin co dočinění s vraždou bývalého příslušníka KGB Alexandra Litviněnka bez jakýchkoliv důkazů pak činitel Veřejné komory pro mezinárodní styky a diplomacii Sergej Markov doplnil: „Cílem této politické zakázky je osobní útok na prezidenta Ruska Vladimira Putina, jeho politickou izolaci na světové scéně, a konečně převrat v Rusku. Rozhodnutí britského soudu je dobrým důkazem, že Západ nemá žádné plány na ukončení hybridní války proti Putinovi a Rusku."

(kou, prvnizpravy.cz, bbc.com, rt.com, foto: arch.)