Svátek má: Květoslava

Politika

Velikost textu:

Americký tisk: Merkelová zradila Západ smlouvou s Putinem!

Americký tisk: Merkelová zradila Západ smlouvou s Putinem!

Německá kancléřka Angela Merkelová to nemá jednoduché a ze zrady čehokoliv ji nyní obviňuje kdekdo. Naposledy americký tisk v podobě článku The Washington Post.

Angela Merkelová, německá kancléřka
4.leden 2016 - 18:01

Washington Post obvinil německou kancléřku ze „zrady vysokých morálních principů své země a Západu".

Americké vydání se domnívá, že německá kancléřka Angela Merkelová, po dohodě s Ruskem na vybudování plynovodu Severní proud -2 (Nord Stream-2), zrazuje vysokou morálku západního světa. Podle Washington Postu, že jestli to Německo nechápe a nechce projevit svoji solidaritu se svými spojenci, měly by ho Spojené státy k tomu dotlačit.

Autor obviňuje Merkelovou ze zničení „dobré pověsti" Německa, které „dlouho a tvrdě získalo jméno po druhé světové válce".

Rusko nedůvěřuje Polsku a nechce přes něj stavět plynovod

Publikace se domnívá, že North Stream-2 může narušit křehkou jednotu EU a dát na milost Ruska, mnoho evropských zemí.

Výhrady amerického tisku ohledně “vysokých morálních principů“ zní zvláštně. Merkelová patří mezi nejvášnivější obránce sankcí proti Rusku, které vyvolaly a na nichž trvají Spojené státy. Podle německých statistik sankcemi trpí Německo a další evropské země a ztráty (zejména v zemědělském sektoru) jdou do miliard eur, zatímco loni vzrostl objem obchodu mezi Ruskem a USA o 7 procent.

(kou, prvnizpravy.cz, washingtonpost.com, foto: arch.)