Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Andrej Babiš: Ať se lidovci spojí s Kalouskem. Mají k sobě blízko

Andrej Babiš: Ať se lidovci spojí s Kalouskem. Mají k sobě blízko

Kterému politikovi se stane, že si sám udělá propagaci ke svému v přímém přenosu vysílanému projevu ze Sněmovny? Andrejovi Babišovi se to podařilo zásluhou opozice a lidovců lačnících po vysvětlení, komu že Čapí hnízdo říkalo před lety pane.

Andrej Babiš
28.březen 2016 - 01:04

"Já jsem strašně rád, že tady můžu vystoupit a vysvětlit všechny okolnosti této bezprecedentní masivní manipulativní pečlivě naplánované a načasované kampaně kolem Čapího hnízda, která má jediný cíl. Abych skončil ve vládě a vůbec abych skončil v české politice. Za tyto dva roky totiž už pochopila i ta zdejší tradiční politická nomenklatura, že já nelžu, nekradu, nejdu nikomu na ruku  a nikdo mě nemůže zkorumpovat. Ani hazardní lobby, pane Kalousku prostřednictvím paní předsedající. Uvidíme, jak budete hlasovat. Už se to blíží. To je důvod, proč tu nyní máme tuto pseudokauzu Čapí hnízdo, která vám najednou tak vadí. 8 let uplynulo," prohlásil ve svém vystoupení místopředseda vlády Andrej Babiš.

"Ano, mám střet zájmů. Ale já ho nezneužívám.
Vy jste mě zplodili. ODS a zkorumpovaný Kalousek, symbol korupce," uvedl Andrej Babiš ve svém projevu ve Sněmovně.

Ke kauze Čapí hnízdo
Ke kauze Čapí hnízdo II

K němu se vrátil i v novinovém rozhovoru ...

"Zároveň považuji za nekorektní chování koaličního partnera, KDU-ČSL, která svolání schůze podpořila a nechtěla změnit stanovisko. ...Nechápu, proč s námi tedy spolupracují. Ať se lidovci zpátky spojí s Kalouskem, mají přeci k sobě tak blízko," prohlásil vicepremiér vlády Andrej Babiš pro deník Právo v rozhovoru, ve kterém se ještě vyjádřil, jak si představoval svůj život kolem svých šedesáti let

"Plánoval jsem trochu normálnější život, že na sklonku života nebudu tolik pracovat. Stal se ale pravý opak. Nechápu, proč mi to kolega z vlády neustále vyčítá. Přičítám to k tomu, že pan Bělohrádek nemá moc práce na svém uměle vytvořeném úřadě, nudí se, chatuje s novináři přes Twitter, a to i ze zasedání vlády," kritizoval člena koaliční vlády Andrej Babiš.

V jiném rozhovoru pro ČT Andrej Babiš prohlásil, že poslanci ANO mohou podpořit návrh komunistů na zdanění finančních prostředků, které získají církve z restitucí.
(ps, prvnizpravy.cz, foto: ps)