Svátek má: Ivona

Politika

Velikost textu:

Azarov: Vzniká dojem, že na Ukrajině není žádný problém, jen Savčenková

Azarov: Vzniká dojem, že na Ukrajině není žádný problém, jen Savčenková

Ukrajina čelí mnohem vážnějším problémům a otázkám, než je rozhodnutí ruského soudu v případě Naděždy Savčenkové, čemuž je dáno příliš mnoho pozornosti, uvedl expremiér Ukrajiny Mykola Azarov.

Mykola Azarov, byvalý premiér Ukrajiny
25.březen 2016 - 22:02

Osvobození Naděždy Savčenkové je v ukrajinských médií věnováno příliš mnoho pozornosti, zatímco země má mnohem naléhavější problémy, poukazuje bývalý předseda vlády Ukrajiny Mykola Azarov na své stránce na Facebooku.

„Když se podíváte na kyjevská média, tak to vypadá, že v zemi není jiný problém, než osvobození Savčenkové. Všechny ostatní problémy jsou vyřešeny," napsal. Připomněl, že ve vězení sedí již dva roky novinář R. Kocaba pouze za to, že kritizoval bratrovražednou válku v Donbasu. Ve Vinnice soudí mladého kluka Jurije Pavlenka jen za to, že na shromáždění roztrhal portrét Porošenka. „Myslím, že 90% občanů by udělalo to samé,“ poznamenal.

Mezi skutečné problémy Azarov označil zpožděné platy a příspěvky pro učitele a studenty, stejně jako nárůst cen zemního plynu. Podle svých slov uvedl jen maličkou část reálných problémů, s nimiž s Ukrajina potýká.

Jako nejnaléhavější problém expremiér zdůraznil chudobu, kterou ukrajinská média přehlížejí. „Naším hlavním problémem je chudoba, do níž lidi uvrhl kyjevský režim. Ale o tomto problému média v Kyjevě zachovávají přísné mlčení," shrnul Azarov.

Azarov: Kleptomani Porošenko a Jaceňuk zdevastovali zemi!

Ruský soud v úterý odsoudil Nadeždu Savčenkovou na 22 let vězení za vraždu novinářů v Donbasu. Prezident Ukrajiny Petro Porošenko řekl, že země nepřijímá verdikt, a vyjádřil ochotu vyměnit ji za dva zadržené Rusy na Ukrajině v květnu 2014, o nichž tvrdí, že jsou vojáci. Ruské ministerstvo obrany oznámilo, že zadržené osoby Alexandr Alexandrov a Jevgenij Jerofejev jsou ruští občané, ale v době svého zatčení nebyli příslušníky ruské armády.

(kou, prvnizpravy.cz, facebook.com, foto: arch.)