Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Bašta: Evropští vedoucí politici se musí vyměnit, jsou už po záruce

Bašta: Evropští vedoucí politici se musí vyměnit, jsou už po záruce

Úterý před Velikonocemi se také říká Velké, ale v kontextu událostí, o kterých chci psát, je označení Šedivé vhodnější. V tento den kdysi hospodyňky uklízely domy, smýčily zašlou špínu a hlavně vymetaly pavučiny.

Jaroslav Bašta
25.březen 2016 - 21:22

Právě toto datum si v Bruselu vybrali muslimští atentátníci ke spáchání hromadných vražd na letišti a v metru. V samém srdci Evropské unie zahynuly desítky lidí a stovky jich byly zmrzačeny. Tuto tragédii nezpůsobil jen fanatismus několika mladých kriminálníků, ale především ignorance evropských elit a politická korektnost společně s ideologií multikulturalismu. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Jaroslav Bašta.

Teroristické útoky v Bruselu z 22. 3. 2016 mají přímou návaznost na atentáty v Paříži z 13. 11. 2015 nejen personálně a ideologicky. Doba, která mezi nimi uplynula, velmi nemilosrdně ukázala neschopnost Západu čelit násilí ze strany části vlastních občanů, kteří se ve svých srdcích stali stoupenci tzv. Islámského státu, který založili a vedou lidé jako oni samotní – kriminálníci a náboženští fanatici. Proto doslova na dohled od centrál dvou nejmocnějších organizací na zeměkouli – NATO a EU mohl bezpečně žít nejhledanější muž v Evropě, strůjce pařížských masových vražd a v sociálním bytě placeném belgickými daňovými poplatníky chystat další útoky.

V této působivé symbolické zkratce se zobrazily všechny příčiny a kořeny současné evropské krize. Evropské politické elity opírající se o podporu zkorumpovaných médií opustily z důvodů, které kromě nich nikdo nechápe, základní evropské hodnoty – rovnost občanů před zákonem, mnoha výjimkami degradovaly právní stát, dovolily (a finančně dodnes podporují) hlásání nenávistné ideologie islamismu, která se svým obsahem i konkrétními projevy (vzpomeňme na teroristické útoky v Londýně, Madridu, Moskvě, Beslanu, Paříži a Bruselu) velmi podobá nacismu.

Tak jako se kdysi komunisté učili v Moskvě, jak zakroutit demokracii krkem, dnes mladí Belgičané, Francouzi, Britové a Němci muslimského vyznání jezdí do Sýrie a Iráku, aby se naučili nikoli bojovat, ale vraždit nevinné a pak tyto své islamistické dovednosti předvádějí v praxi doma. A politická korektnost v jejich zemích velí, aby svého občana, který sloužil v armádě nepřátelského státu, bojoval, vraždil a loupil, zase přijali zpět bez jakéhokoli postihu. Stejně je tolerována i jejich tzv. bagatelní kriminalita jako způsob obživy, což ukázal Silvestr v Kolíně nad Rýnem.

Brusel pod útokem teroru: Bomby zabíjely na letišti i v metru!


Má-li evropská civilizace tuto nevyhlášenou válku přežít, musí zastavit radikalizaci své vlastní mládeže. Znamená to i tak nepopulární kroky jako je uzavření mešit, v nichž se hlásá náboženská nenávist a internace či vyhoštění radikálních kazatelů. Stejně tomu bude i s islamistickými weby. Pro Českou republiku by dle mého názoru byla schůdná cesta povolování stavby nových mešit u nás na základě reciprocity. Bude-li chtít nějaká saúdsko-arabská nadace financovat výstavbu svatostánku u nás, musí povolit stavbu kostela u nich. To, co je z našeho hlediska opravdu svaté, představuje svoboda vyznání a názorová tolerance. Kdo se tomu nehodlá podřídit, nemá tu co pohledávat.

Na rozdíl od západní Evropy nebudeme muset při generálním úklidu, který přijde po bruselském Šedivém úterý, likvidovat No go zóny. Politickou reprezentaci však bude třeba obměnit. Té současné už dávno prošla záruční lhůta, takže je v nových podmínkách nepoužitelná.
   
(rp,prvnizpravy.cz,foto:arch.)