Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Bavorského premiéra obvinili ze „servilní poslušnosti" vůči Putinovi

Bavorského premiéra obvinili ze „servilní poslušnosti" vůči Putinovi

Šéf frakce SPD v bavorském parlamentu Markus Rindershpaher obvinil o bavorského premiéra Horsta Seehofera (CSU) ze „servilní poslušnost" k Vladimiru Putinovi, uvedl Die Welt.

Horst Seehofer, bavorský premiér
7.leden 2016 - 01:12

Seehofer totiž kritizoval protiruské sankce. Podle něj bavorský premiér vrazil kancléřce Merkelové ránu do rad a stal se „komplicem Putinových plánů".

Stojící v čele frakce Sociálně demokratické strany Německa v bavorském parlamentu Marcus Rindershpaher podrobil ostré kritice nadcházející únorovou cestu ministerského předsedy Bavorska Horsta Seehofera do Moskvy, uvedl německý list Die Welt.

Rindershpaher obvinil předsedu vlády Bavorska, který obhajoval zrušení protiruských sankcí, ze „servilní poslušnosti" vůči ruskému prezidentu Vladimíru Putinovi, napsaly noviny.

Přičemž je zajímavé, že snahu oživit rusko-německé vztahy podporuje šéf sociálně demokratické strany Sigmar Gabriel i německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Posledně jmenovaný rovněž zpochybnil protiruské sankce.

Steimeier: Pokračujme v Ostpolitice, zrušme sankce proti Rusku!

Takto Seehofer „bodl do zad svoji kancléřku v otázkách zahraniční politiky," prohlásil bavorský sociální demokrat. Podle něj má Putin v tomto okamžiku „tichou škodolibou radost".

Podle Rindershpahera, předseda vlády Bavorska brání výlučně zájmy německého byznysu a proto se stává „komplicem Putinových plánů". Setkání únoru tohoto roku v Moskvě se změní na „bratrský polibek kapitalistů," dodal.

Podnikatelské kruhy opakovaně vyzývají vládu Angely Merkelové ke zrušení protiruských sankcí a poukazují na miliardové ztráty v eurech.

(kou, prvnizpravy.cz, welt.de, foto: arch.)