Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Bavorský premiér hovořil o šlechetnosti Putina vůči Merkelové

Bavorský premiér hovořil o šlechetnosti Putina vůči Merkelové

Během setkání s premiérem Bavorka odmítl Vladimir Putin diskutovat o migrační politice kancléřky Angely Merkelové. Horst Seehofer označil rozhodnutí prezidenta za „šlechetné“.

Horst Seehofer, bavorský premiér
5.březen 2016 - 01:13

Bavorský premiér Horst Seehofer v rozhovoru pro Der Spiegel mluvil o svých dojmech ze setkání s ruským prezidentem Vladimirem Putinem, které se konalo počátkem února.

Podle Seehofera, Putin řekl při diskuzi o migrační krizi: „Nechci zasahovat do vaší diskuse o politice Německa vůči uprchlíkům."

Bavorský premiér označil Putinovu poznámku za šlechetnou: prezident se nevyjádřil k politice kancléřky Angely Merkelové v její nepřítomnosti.

Seehofer vyzval Merkelovou, aby jasně řekla migrantům: Stop

Seehofer uvedl, že jeho návštěva Moskvy byla nutná z důvodu úzkých hospodářských vztahů mezi Ruskem a Bavorskem, jakož i kvůli sankcím, které negativně ovlivňují bavorského hospodářství.

Podle politika, za zrušení sankcí proti Rusku vystupuje jak průmyslu, tak obyvatelé Německa. „Oni tleskali, i když jen říkám, že není možné něco změnit, pokud nebudeme navzájem hovořit," zdůraznil Seehofer.

(kou, prvnizpravy.cz, spiegel.de, foto: arch.)