Svátek má: Vilém

Politika

Velikost textu:

Boulevard Voltaire: USA začnou válku v Evropě ze strachu z Ruska!

Boulevard Voltaire: USA začnou válku v Evropě ze strachu z Ruska!

Nedávná zpráva, že se Spojené státy chystají nasadit vojáky a těžké zbraně ve východní Evropě, hovoří o hrozícím začátku rozsáhlé války s Ruskem, píše Boulevard Voltaire.

Spustí Clintonová válečný "ohňostroj" v Evropě?
16.červen 2015 - 18:00

K ní připravují společnost americká média, která píší o „ruské agresi" a američtí vůdci označující Putina za Hitlera a tyrana. Ve skutečnosti mají Spojené státy strach z Ruska, protože je to jediná země schopna se jim bránit, zdůraznilo francouzské vydání.

USA se chystají umístit pět a půl tisíce vojáků a tisíce těžkých zbraní ve východní Evropě, píše Nicolas Bonnal na stránkách Boulevard Voltaire. Američtí novináři to k tomu uvádějí, že je na čase skoncovat s ruské agresí v Evropě „ dokud Rusko neobsadilo Polsko a Pobaltí“.

Podle komentářů čtenářů lze vyvodit závěry týkající se mínění Američanů, poukazuje Bonnal. Ukazuje se, že třetina z nich vystupuje ve prospěch války, a další třetina „kňučí", a pouze poslední třetina označuje politiku USA za „zavádějící a kriminální“. Ale samozřejmě nemůže zastavit Bushe, Hillary Clintonovou a Obamu - oddaného následovníka Brzezinského, který chtěl zničit Rusko.
 
Ve své knize Velká šachovnice tento „docela šílený" Polák napsal: „A přesto globální dominance Ameriky v některých ohledech připomíná staré říše, navzdory jejich omezenější roli v regionálním měřítku. Tyto říše založily svoji sílu na hierarchii vazalských, závislých států, protektorátech a koloniích, a všichni ti, kteří nebyli součástí říše, byli obecně považováni za barbary."

Washington provokuje válku a nebere ohled na zájmy Evropy 

Podle Nicolase Bonnala to vysvětluje, proč Hollande nebo Juppé, rozhodně nejsou schopni zastavit Obamu, kterého nijak zvláště neznepokojuje osud Evropanů. Kromě toho, hospodářská a finanční situace v Americe je nejen katastrofální, ale i komická, poznamenal autor. A Rusko vyvolává u Američanů děs, protože je to jediná země na světě, která jim může odolat je a zničit je. Plně rozvinutou válka na Ukrajině bude rozkládat Evropu a Spojené státy budou dostávat evropský kapitál - to je uspokojí.
 
Hillary Clintonová nazývá Putina Hitlerem, a Jeb Bush tyranem, připomíná francouzský novinář. V roce 2016 přijde k moci jeden z nich, a „ve jménu lidských práv" v Evropě, uspořádají Spojené státy „ohňostroj“ ve velkém měřítku," dodal varovně Bonnal.

(kou, prvnizpravy.cz, bvoltaire.fr, foto: arch.)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: