Svátek má: Vladislav

Politika

Velikost textu:

Černochová vzkazuje, že policisté udělali vše, co bylo v jejich silách

Černochová vzkazuje, že policisté udělali vše, co bylo v jejich silách

V rozhlasovém rozhovoru  poslankyně za ODS a starostka  Prahy 2 Jana Černochová  si řekla své k  útoku na sociální centrum Klinika a k případu restaurace Řízkárna a také k zásahům policie během demonstracím, které zažila Praha první únorovou sobotu.

Jana Černochová
9.únor 2016 - 21:21

Ministr vnitra Milan Chovanec sice označil útok na pražské sociální centrum Klinika za zbabělý akt ukazující na fašizaci části společnosti, ale s tím nesouhlasila v pořadu Dvaceti minut Radiožurnálu poslankyně za ODS  Jana Černochová a logicky v éteru konstatovala ...

"Pokud Milan Chovanec ví, že Kliniku napadli fašisté, tak je to v pořádku. Já to ale nevím, neví to ani česká veřejnost. Chtěla bych se vyhnout unáhleným výrokům," prohlásila druhé únorové pondělí   v rozhovoru s moderátorkou, která ve Sněmovně často rázně vystupující političku nešetřila. 

Neznáme moc případů, kdy teroristé použijí legálně drženou zbraň

Jana Černochová si přeje, aby se lidé  vyhnuli polarizaci společnosti a dezinterpretacím. Jedním dechem rovněž žena na radnici Prahy 2 zkritizovala veřejnoprávní média, jež informovala o útocích na sociální centrum Klinika, ale ne například o majiteli restaurace Řízkárna, kterému je vyhrožováno bombovými útoky. Za původce výhrůžek a útoků považuje Černochová anarchisty, kteří prý proti němu vedou válku.

„V prohlášeních nezaznělo, že jsou lidé z Kliniky předmětem vyšetřování,“ uvedla rázná blondýnka vystupující v barvách ODS. 


"Policie v tom počtu a vybavení, které má k dispozici, udělala vše, co bylo v jejích silách,“ zhodnotila Černochová  postup policie během  demonstrací.

"Byly to nejostřeji sledované demonstrace od 17. listopadu 1989,“ dodala politička ODS ještě  na obranu podle ní neprávem kritizovaných policistů.

(ps, prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)