Svátek má: Vratislav

Politika

Velikost textu:

Cunningham: Mýtus o „rudé hrozbě" z Ruska už moc nefunguje

Cunningham: Mýtus o „rudé hrozbě" z Ruska už moc nefunguje

25 let po pádu Sovětského svazu, Washington a jeho věrní přátelé v Londýně se snaží vrátit dobu a vrátit se do „starých časů", kdy mohli kontrolovat společnost hrůzostrašnými příběhy o „rudé hrozbě" z Ruska.

Ilustrační foto
21.leden 2016 - 01:12

Vlády Spojeného království a Spojených států prohlášením, že Kreml zasahuje do záležitostí evropských politických stran a sdělovacích prostředků, spouští další informační kampaň, aby démonizovaly Rusko. Ale problémem Evropy je, že není nezávislá na Spojených státech, a nemůže se vyrovnat s rostoucí nespokojeností obyvatelstva s narůstajícími problémy v politice a ekonomice EU, píše americký analytik Finnian Cunningham.

„Kromě sebe sama nemá EU koho vinit ze současného napětí a deformací, vždyť Evropa sama se svojí zbabělostí uklání před bezohlednou politikou Washingtonu," napsal tvrdě.

Podle analytika se dvacet pět let po skončení studené války a rozpadu SSSR, Washington a jeho věrní přátelé v Londýně zoufale snaží vrátit dobu do „starých dobrých časů", kdy by mohli kontrolovat svými vlastními hororovými příběhy společnost.

Minulý týden jsme obdrželi opakovaný vzorec vymývání mozků ve stylu studené války. Britské vydání deníku Daily Telegraph zveřejnilo zprávu, ve které je Rusko a jeho prezident Vladimír Putin, obviněno z pokusu o podkopat evropskou jednotu prostřednictvím „sponzorování politických stran" a „promoskevskou destabilizací," poukázal Cunningham.

Mezi evropskými politickými stranami, podezřelých z údajné manipulace ze strany Ruska, je to ve Spojeném království Labour Party Jeremy Corbina, francouzská Národní fronty Marine Le Pen, stejně jako ostatní strany v Nizozemí, Maďarsku, Itálii, Rakousku a Řecku, uvedl analytik.

„Ani náznak důkazu nebyl předložen pro ospravedlnění příběhu o údajném ruském spiknutí s cílem destabilizovat evropskou politiku. Typická západní propaganda stylu studené války, podávaná ve formě „novinek", je založena výhradně na narážkách, předsudcích a démonizaci. Rusko a jeho vůdce Vladimir Putin je „zlo", protože, no, hm, bylo nám řečeno, že oni jsou ´zlo´,“ konstatuje rozhořčeně Cunningham.

Podle jeho názoru Evropská unie ve skutečnosti „praská ve švech",ale ne kvůli údajné ruské intervenci, ale proto, že velký počet běžných občanů je rozčarováno „evropskou demokracií". Poznamenává, že  nespokojenost je rozložena jak mezi voliči levicových, tak i pravicových stran.

SZ: Politika EU posílá francouzské zemědělce na barikády!

„Hospodářská politika bezohledných úsporných opatření, rostoucí nezaměstnanost a drakonické škrty veřejných služeb, kdy zároveň bankovní a firemní zisky rostou, a bohatá menšina je stále bohatší," upozornil.

Analytik se domnívá, že velká část problému spočívá v tom, že EU nevykazuje nezávislost na Washingtonu a evropské vlády jsou pod bičem Američany řízené NATO.

„Prohlubování potíží je zbytečné kvůli zcela nesmyslné konfrontaci mezi Ruskem a Evropou kvůli ukrajinské krizi. Vzhledem k těmto všem problematickým činům se nelze divit, že evropští občané jsou nespokojeni se svými takzvanými politických vůdci. Pohrdání Bruselem vzrostlo na rekordní úroveň, a je to tak správně," konstatuje Cunningham.

(kou prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)