Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Fillon: Hollande naprosto zničil pokusy o normalizaci vztahů s Ruskem!

Fillon: Hollande naprosto zničil pokusy o normalizaci vztahů s Ruskem!

Bývalý francouzský premiér François Fillon prohlásil, že spolupráce se nezdařila, protože Paříž zavedla sankce proti Rusku, ačkoli Moskva potřebovala pomoc při boji s terorismem a urovnání syrské krize.

François Fillon, bývalý francouzský premiér
22.březen 2016 - 01:12

Francouzský prezident François Hollande „zcela znemožnil pokusy o normalizaci vztahů s Ruskem", uvedl jeden z vůdců největší opoziční strany, francouzských Republikánů, bývalý premiér François Fillon.

„Rusko by mělo být naším spojencem, nemůžeme získat převahu v boji proti terorismu a dosáhnout urovnání syrské krize bez jeho účasti," zdůraznil Fillon ve vysílání rozhlasové stanice RTL.

Řekl, že když Rusko zahájilo své operace v Sýrii, ze strany francouzského vedení znělo prohlášení o koordinaci mezi oběma zeměmi. Nicméně, k žádné skutečné spolupráci nedošlo, tvrdí Fillon.

Kritika Hollanda: Nedal jim Mistraly a teď chce po Rusku pomoc?


„Jedním z důvodů jsou sankce proti Rusku. Není možné být spojenci na jedné straně, a zavést proti spojenci sankce na druhé straně. François Hollande měl vyzvat kolegy EU, aby zrušili sankce proti Rusku, nicméně pokračujeme v této krátkozraké politice, " řekl bývalý premiér.

Poznamenal také, že sankce nemají žádný vliv na politiku ruského vedení, a na druhé straně, mohou jen rozzlobit občany obrovské a hrdé země, kterým je Rusko.

„Je to prohraná situace," dodal chmurně Fillon.

(kou, prvnizpravy.cz, rtl.be, foto: arch.)