Svátek má: Lenka

Politika

Velikost textu:

Hammond obvinil Putina ze zneužívání „syrské“ manželky

Hammond obvinil Putina ze zneužívání „syrské“ manželky

Britský ministr zahraničí Philip Hammond nemá v úmyslu připojit se ke chvále Putina za stahování vojsk ze Sýrie. Jeho slova však nelze označit jinak, než za vrchol pokrytectví.

Philip Hammond, britský ministr zahraničí
16.březen 2016 - 22:01

Podle něj je to jako když člověk chválí toho, kdo přestal bít svou ženu. Britské orgány musí neustále protestovat proti tomu, že se tam (v Sýrii) ruští vojáci nacházeli, řekl Hammond řekl v parlamentu.

Podle listu Daily Telegraph při projevu v poslanecké sněmovně ministr zahraničí Philip Hammond řekl: „Někdo napadne jinou zemi a začne bombardovat civilisty, ničit nemocnice a školy. Jestli se rozhodne, že udělal dost, není ho za to třeba chválit. To je podobné situaci, jako když člověk přestane bít svou ženu." Podle něj britské úřady neustále protestovaly proti tomu, že ruští vojáci byli vůbec v Sýrii, a nemělo by jim připisovat k dobru, že přestali plnit nezákonné činy.

Rusko připomnělo NATO, co bylo zdrojem krize v Sýrii

Ve skutečnosti ovšem britský ministr zahraničí opomněl, že ruská armáda na území Sýrie operovala na základě legitimního požadavku legitimní (a OSN jediné uznávané vlády) Sýrie, kterou představuje, třeba i žel, Bašár Asad. Naopak britské letectvo (včetně letadel USA a Francie a dalších) operuje nad syrským územím jen z rozhodnutí vlády Spojeného království, tedy nelegitimně a v rozporu s mezinárodním právem. Ale s tím si už různé západní koalice, při snaze organizovat převraty neposlušných vlád a uskutečňovat invaze třeba i na základě lží do jiných zemí, již dávno nedělají hlavu, ačkoliv jsou za nimi hory mrtvých civilistů.

Pokud by tedy Philip Hammond pronesl svá slova vůči západní koalici, vedené Spojenými státy, byla by bezesporu bližší pravdě.


(kou, prvnizpravy.cz, telegraph.co.uk, foto: arch.)