Svátek má: Lenka

Politika

Velikost textu:

Handrkování o Babiše mohlo počkat. Máme pistoli u hlavy

Handrkování o Babiše mohlo počkat. Máme pistoli u hlavy

Bruselský masakr si lze vykládat dvojím způsobem. Buď je po dopadení Abdeslama, světově neblaze proslulého atentátníka z Paříže, islamistům na evropské půdě horko, nebo islamistům opět otrnulo a tak za sebou budou nechávat spoušť.

Andrej Babiš ministr financí a předseda hnutí ANO
24.březen 2016 - 01:13

Jako na důkaz toho, že zatčení samotného strůjce zla nic neznamená a lze ho bleskově nahradit. Jedna ani druhá úvaha však nejen evropskou veřejnost neubrání před tím, aby v některých zemích opět netekla krev nevinných. Píše v komentáři pro Prvnizpravy.cz Petr Štrompf.

Terorismus není jen společenství slepého hromadného fanatismu. Je i duševní výbavou jednotlivců, kteří ve jménu kohokoliv budou zabíjet z vlastní vůle a bez rozkazu. Jsou tedy pro bezpečnostní služby zcela neviditelní, protože potenciální pomatenec do poslední chvíle přemýšlí, jak velké zlo lze napáchat zítra, nejdéle pozítří. To jsou pro zpravodajce mnohem horší vyhlídky než honba za lidmi z dlouhých seznamů, které má světská spravedlnost na mušce.

Není těžké si domyslet, že už celá Evropa pomalu a jistě přechází do otevřené války s terorismem a informace politiků o stupních nebezpečí je pouhá rétorika. Protože z výše uvedených důvodů je už opravdu zle a pěšáci s granáty po kapsách se mohou objevit kdekoliv. Samotní islamisté jim podle informovaných zdrojů údajně říkají preventisté – nadělají paseku a buď při ní sami zemřou nebo zmizí. Motiv mají všichni pořád stejný - ve jménu džihádu vyvraždit všechny bezvěrce.

Takzvaný Islámský stát vznikl z popudu několika fanatiků, kteří zřejmě v přeměnu světového řádu věřili. Jenomže neblahé Arabské jaro zplodilo zmatek a zároveň armády kriminálníků, ať už v tehdejších uniformách írácké Saddámovy armády nebo posbíraných po celém blízkém východě, západní země nevyjímaje. Jak jinak si lze vysvětlit, že do služeb těchto individuí vstupují potomci přistěhovalců a pak zabíjejí ve vlastní zemi? Je v tom nikoliv ideologie, ale vítaná změna životního stylu. Tedy zabij a ještě za to dostaneš zaplaceno. Za legitimní práci ve vlasti už peníze tolik netěší, nehledě na to, že ji mnozí ani neměli. Proč, to je už druhá věc.

Brusel pod útokem teroru: Bomby zabíjely na letišti i v metru!

V každém případě to ale není omluva pro ty, kdo teď místo ve frontách na úřadech práce stojí v Sýrii či jinde v řadě nadšenců na svůj příděl munice. Takže venkoncem vzato – Islámský stát není nic jiného než banda dobrodruhů a z toho by mělo světové společenství konečně vycházet. Nepochybně o tom lídři zemí vědí. I to, že islamisté netvoří pravidelnou armádu. Z dobrodruhů a bezmozkových zabijáků ji vytvořit ani nelze. Proto likvidace těchto individuí vyžaduje pravidelnou armádu a je otázkou času, kdy k pozemní operaci dojde. Vojenští plánovači jistě rovněž vědí, že individuum se zbraní je v podstatě zbabělec. Idea všemohoucích bohů a vlastnictví panen přestane platit, když už koupí kulku do nohy. Prosí pak o milost – takové jsou postřehy osob z bojišť. Jsou-li ale tihle zločinci pospolu ve velkých uskupeních, jejich falešné sebevědomí a touha zabíjet se násobí a proto mají úspěchy. Protože dnešní evropská společnost si za dlouhá desetiletí míru na jakékoliv projevy otevřeného násilí zcela odvykla. Moment překvapení proto fanatikům vychází.

Zbořil: Islámský stát je výplodem euro-amerických stratégů


Množství běženců je kapitola sama o sobě. V záchytných táborech už nejsou pro další utečence místa, přesto další přicházejí. Časovaná bomba pro celý evropský kontinent. Že v tomto společenství zablácených a prochladlých lidí dochází k excesům však nelze připisovat pouze jejich kultuře. Žít v beznaději v blátě, dešti a horečkách pod kusem plátna, se posléze projeví na každém. Utekli vlastně do ještě horších podmínek, sice těch táborových, ale přesto pro ně aktuálních. Změna azylové politiky pro ně taky není dobrá zpráva a co takovému zoufalci vlastně zbyde? Jen beznaděj a myšlenka, že terorismus je asi pomsta i za ně. Dobře jim tak, Evropanům! Nechtějí nás, jsme bez peněz a kdo se o nás postará, tomu posloužíme! Stačí potom pár vyšinutých nápadů, jak přejít k otevřené revoltě a drát nedráty, desetitiíce utečenců zaútočí na vytipované slabé hraniční místo a stěhování národů začne s plnou parádou. Divoká karta bude vržena a lidé na útěku s vědomím, že přežijí jen když se chytit nedají, začnou podle toho jednat. Tedy loupit a dál raději nedomýšlet. To jen na okraj všeho řečeného, protože domýšlet konce podobných fikcí by měli hlavně ti, kteří naši bezpečnost teď mají v rukou.

Handrkování o Babiše mohlo klidně počkat. Po Bruselu jako bychom měli pistoli u hlavy.

(rp,pšt,prvnizpravy.cz,foto:arch.)