Svátek má: Jitka

Politika

Velikost textu:

Il Giornale: Navzdory „rozmarům" Spojených států!

Il Giornale: Navzdory „rozmarům" Spojených států!

Evropské země podporovaly USA ve všem, dokonce i v tom, když Washington prodloužil studenou válku proti Rusku. Nyní ale musí EU vybudovat systém důvěry s Ruskem v boji proti šíření islámu ve světě, píše italský deník.

Vladimir Putin, prezident Ruské feferace
20.leden 2016 - 01:14

Země Evropské unie by měly vytvořit nezávislou linii vztahů s Ruskem, nastolit dialog s Moskvou, protože americká zahraniční politika, zaměřená na konfrontaci s Ruskem a boj proti sekulárních režimům na Blízkém východě, nepřináší pozitivní výsledky, ale jen prohlubuje šíření islámu ve světě, zdůrazňuje Francesco Alberoni publicista italského deníku Il Giornale.

„Evropané podporovali Američany ve všech jejich rozmarech, i tehdy, když po zhroucení Sovětského svazu Spojené státy prodloužily studenou válku proti Rusku, hrozí mu NATO, ukládáním sankcí kvůli Krymu, a dokonce i oddělováním Ruské federace od Evropy, jejíž částí vždy byla jak politicky, tak v kulturním smyslu.  Američané neviděli děsivou hrozbu, kterou představuje nepřítel v podobě islámu, ale pokračovali v boji s těmi, kdo by mohl být jejich nejpřirozenějším spojencem," poukázal Alberoni ve svém článku.

Washington Times: Čínští vojáci po boku ruských budou bojovat proti IS

V publikaci připomíná že Američané bojovali se sekulárním režimem Saddáma Husajna, Muammara Kaddáfího, Bašára Asada, ale po porážce těchto režimů se dostali k moci hlavně islamisti.

„Co v této situaci můžeme dělat my Evropané, běžní občané? Zkuste změnit atmosféru nedůvěry vůči Rusku. A všem připomenout, že patříme do jedné civilizace," uzavřel Alberoni.

(kou, prvnizpravy.cz, ilgiornale.it, foto: arch.)