Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Imaginární svět Merkelové se zhroutil v jediném okamžiku

Imaginární svět Merkelové se zhroutil v jediném okamžiku

Útoky migrantů v Kolíně nad Rýnem potvrdily kolosální politický neúspěch německé kancléřky, která nejen nedokázala adekvátně vyjádřit podporu lidem, ale také prokázala kompletní nepochopení situace.

Angela Merkelová, německá kancléřka
7.leden 2016 - 18:01

Útoky migrantů na ženy v Kolíně nad Rýnem znamenají, že sen německé kancléřky Angely Merkelové na úspěšné vyřešení uprchlické krize praskla jako mýdlová bublina, a fráze o „otevřené hranici" se staly noční můrou Evropy, píše Deutsche Wirtschafts Nachrichten.

Události na Silvestra v Kolíně nad Rýnem, vynesly otázku evropské bezpečnosti na zcela novou úroveň a musí nutit Merkelovou bít na poplach. Nicméně reakce kancléřky byly příliš zdrženlivé. Ti, kteří čekali od Angely Merkelové jasnou odpověď, nebo alespoň soucit, byli zklamáni, uvedla publikace.

Erotické hrátky v Kolíně vyděsily německou vládu

Merkelová vyjádřila pobouření nad útoky, a zdůraznila, že vyžaduje tvrdou odezvu od policejních orgánů. Jenže než kancléřka učinila toto prohlášení, uplynulo ode dne útoků pět dní, a zločinci již dávno zmizeli a oběti nikdy nedosáhnout spravedlnosti, míní autor článku.

Problém je, že opatření v oblasti lidských práv nefungují ve světlém a zářícím imaginárním světě, v němž se pohybuje německá kancléřka. Ta povzbuzuje lidi, aby „nastavili druhou tvář". Nicméně, Merkelová, jak se zdá, zapomněla, že není kazatel, ale hlavou státu, s populací více než 80 milionů občanů, a musí nejprve podniknout kroky na ochranu svých lidí, vždyť od toho jsou zákony, zdůrazňuje publikace.

Nyní s každým dalším dnem se stává stále jasnější, že její politika „otevřených dveří", na které kancléřka stále tvrdohlavě lpí, znamená, že Merkelová porušila evropské právo a práva občanů EU.
Zločiny spáchané v Kolíně nad Rýnem ukázaly, jak dnes vypadá evropská realita. Dříve či později se bude muset Merkelová dostat ze svého fantastického světa, aby uviděla, co se opravdu děje, uzavřel autor.

(kou, prvnizpravy.cz, deutsche-wirtschafts-nachrichten.de, foto: arch.)