Svátek má: Petr

Politika

Velikost textu:

Independent: Němci potrestají Merkelovou za migranty

Independent: Němci potrestají Merkelovou za migranty

The Independent předpovídá německá kancléřka Angela Merkelová a její Křesťanské a demokratické unie utrpí porážku ve volbách. Podle novinářů se jí voliči pomstí za záplavu přistěhovalců do Německa.

Angela Merkelová, německá kancléřka
7.březen 2016 - 20:00

Sama kancléřka je přesvědčena, že je není třeba zakázat vstup uprchlíků, ale nutné je se vypořádat s problémy v Sýrii, pak tok cizinců prudce klesne. Její myšlenka vyjádřena na předvolební schůzi CDU v Bad Kreuznachu, ale nadšení u nikoho nevyvolala: dokonce i její příznivci si myslí, že kancléřka „příliš hodně přemýšlí o světě, a příliš málo o Německu".

Kromě toho 80 procent Němců věří, že vláda nemá kontrolu nad situací. Nehledě na to a na výzvy znovu zapřemýšlet, Angela Merkelová zdůraznila, že se taktika nezmění. To jde na ruku euroskeptikům xenofobního uskupení Alternativa pro Německo (ADF), a kancléřka prý ztrácí asi tři tisíce členů CDU měsíčně, včetně funkcionářů. Ti jsou zejména v městech, kde se potýkají s migranty, zaplaveni protestními dopisy obyvatel.

Merkelová: Můj způsob řešení migrační krize je správný!

„Merkelová zašla příliš daleko s uprchlíky, ukousla si víc, než můžeme sežvýkat a upřímně se bojím se o budoucnost Německa," řekl Bernd Kassmann, bývalý majitel obchodu. „Nebudu hlasovat pro ni už hlasovat. Možná budu dokonce hlasovat pro AFD. Aspoň mají jasnou představu o problému uprchlíků.“ ADF může podle odhadů získat až 11 procent hlasů a na východě Německa dokonce až 20 procent.

(kou, prvnizpravy.cz, independent.co.uk, foto: arch.)