Svátek má: Lumír

Politika

Velikost textu:

Janusz Korwin-Mikke: Polsku hrozí občanská válka!

Janusz Korwin-Mikke: Polsku hrozí občanská válka!

Podle polského eroposlance Janusz Korwin-Mikke hrozí v Polsku vypuknutí občanské války, neboť lidé jsou vůči sobě silně nepřátelští.

Janusz Korwin-Mikke, polský europoslanec
18.březen 2016 - 21:23

"Mezi lidmi narůstá vztek, lidé se budou navzájem zabíjet," varuje polský europoslanec Janusz Korwin-Mikke.

Podle Janusze Korwin-Mikke, eurokraté chtějí velmi uzavřít smlouvu mezi EU a Tureckem. "Možná, že tato elita chce mít jistotu, jak dostat Turecko do Evropské unie a používají tuto výmluvu o migrantech, " říká vůdce strany Corvinus.

"Já na místě Turků bych ale nechtěl vstoupit do EU. Bude jim zasahovat do vnitřních záležitostí. Proč to sakra potřebují, " ptá se politik. Konstatuje, že v tomto případě bude muset Turecko uznat nezávislost Kurdů.

Europoslanec také v rozhovoru poukázal na politiku maďarského premiéra Viktora Orbána.

"Jak jsem už řekl před 10 lety, v EU sjsou špatné vlády. Politika pana Viktora Orbána je nadějná, " pokračuje europoslanec.

Podle Korwin-Mikke, polská vláda by měla spolupracovat s Orbánovou vládou, ale je silně zaneprázdněná spory uvnitř své země, znepřátelila si EU i USA. "Myslím, že jediná logická cesta jak z toho ven je říci, že jsme tvořili novou ústavu,  zkrátka, že je zde čtvrtá republika, a nikoliv třetí republika, vytvoříme novou ústavu a začneme znovu. Nebo by to mohlo vést k občanské válce, a pak byste měli vstoupit do armády a poslat všechny politiky do izolace na pár měsíců, aby vychladli," řekl Janusz Korwin-Mikke.

Korwin-Mikke: Polský Majdan se blíží, finance jsou už připravené

Podle europoslance pokud vláda PiS  tváří v tvář tlaku ze zahraničí ustoupí, byl by to projev slabosti Polska na mezinárodní scéně: "Z tohoto důvodu, vláda se nemůže ohnout, měla by být v názorech konzistentní a oznámit vytvoření čtvrté republiky. Vláda nemá co ztratit, pokud ale nebude trvat na svých zásadách tak prohraje. "

Politik také věří, že situace v Polsku ohrožuje občanská válku. I když většina lidí není, podle jeho názoru, tak jako politici silně rozdělena,  tak roste vztek a lidé se budou zabíjet navzájem,"  varuje.

(rp,prvnizpravy.cz,kresy,foto:arch.)