Svátek má: Patrik

Politika

Velikost textu:

Jsem nejsledovanější osobou v ČR, řekl Babiš v reklamě na Čapí hnízdo

Jsem nejsledovanější osobou v ČR, řekl Babiš v reklamě na Čapí hnízdo

V pravidelném diskusním pořadu televize Prima Partie se sešli místopředseda vlády a předseda hnutí ANO Andrej Babiš a předseda KSČM Vojtěch Filip. Strážce státní kasy měl ideální příležitost vysvětlit kauzu Čapí hnízdo. 

Andrej Babiš
13.březen 2016 - 23:00

"Já Andrej Babiš,"  začal ministr financí provolání k divákům, aby poodhalil zákulisí Čapího hnízda. S ním  coby s kauzou,  přišla   bývalá šéredaktorka MF Dnes. "Šíří samé lži a nepravdy," ohlásil její aktivity.

"Není to mé luxusní sídlo a když tam přijdu, tak sám platím vstupné. Čapí hnízdo jsem nikdy nevlastnil. Bylo vystavěno v roce 2008, kdy byl hejtmanem Středočeského kraje člen ODS Bendl a pak bylo pod kontrolou hejtmanů Středočeského kraje  za  ČSSD," argumentoval Babiš, aby připomenul, že až v roce 2013  jej teprve převzala jeho firma.

"Dotazujte se pana Bendla nebo pana Kalouska, který byl ministrem financí.  Nevím k čemu má být ta mimořádná schůze Sněmovny, když na to Kalousek dohlížel. Stavba je stará osm let. Tam bylo v té době  asi 8 až 10 kontrol a nic se nenašlo," upozornil ministr financí.

"Každé mé vyjádření není akorátní a  tak z toho vzniká nějaká nepřesnost," přiznal Andrej Babiš, aby jedním dechem dodal, že písemné vyjádření dostane každý poslanec a bude hovořit i s premiérem  a s předsedy Sněmovny i Senátu, kteří jsou z koaliční strany ČSSD.

"Na Babiše chodí do Bruselu anonymy, od mého bývalého náměstska, od poslanců. Moje rodina je terorizována Bakalovými medii. Má snad jedna novinářka přístup do živých spisů, když ve svých textech  usuzuje, kdo bude vyšetřovaný a kdo bude obviněný ohledně Čapího hnízda. Někomu vadím. Teď jsem jim rozboural bábovičky a jsem pro ně nepřítelem č.1.  Jsem nejsledovanější osobou v republice," dodal ministr financí Andrej Babiš, jemuž se ve stejném pořadu podařilo udělat reklamu na Čapí hnízdo. "I Karel Gott tam slavil narozeniny," přidal zajímavost o místě, které bude otevřeno již 1. dubna 2016.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)