Svátek má: Bartoloměj

Politika

Velikost textu:

Kováčik: Zákon o českém jazyce není žádný nacionalismus

Kováčik: Zákon o českém jazyce není žádný nacionalismus

Pod heslem  »Proti fašismu a válce« proběhlo první zářijovou sobotu letošního setkání  pod Kunětickou horou u Pardubic. Areál byl podle webu KSČM zaplněn několika tisícovkami občanů. 

předseda sněmovního klubu KSČM Pavel Kováčik
8.září 2015 - 23:00
 
Jeden ze dvou hlavních řečníků předseda sněmovního klubu KSČM Pavel Kováčik  hovořil například  o plíživém návratu fašismu, upozornil především na jeden jeho zvláštní typ,  na rostoucí aktivitu sudetoněmeckého sdružení u nás.

"Organizace pana Posselta je od své legalizace u nás velmi aktivní. Dnes vznášejí požadavek na morální odškodnění, buďme si jisti, že zítra to bude odškodnění majetkové a finanční. To se lidem právem nelíbí. A komunisté musejí reagovat,"  bouřil na setkání s občany  Kováčik a uvedl  jednu z odpovědí KSČM, kterou by mělo být  opětovné předložení návrhu zákona o českém jazyce. Ten  by měl být v nejbližší době projednán na poslaneckém klubu.

"To není žádný nacionalismus. To je reakce na tlak, který je na Českou republiku vyvíjen," prohlásil  Kováčik. Podle něho musí být sudetoněmeckým silám vyslán jasný signál, že tento prostor zůstane českým. Právě zákon o českém jazyce je k tomu ideálním nástrojem. Byť musejí být komunisté připraveni, že budou tak jako v minulosti při prosazování tohoto zákona uráženi a jejich snaha bude bagatelizována.

Bělobrádkova gesta v Bavorsku dohnala nejen komunisty ke kritice
 

Pavel Kováčik také upozornil na očekávané   krajské a senátní volby. Při té příležitosti vyzval k tomu, aby komunisté své úspěšné působení v krajích zúročili a své postavení posílili.

"Máme řešení. A ukázali jsme též, že máme sílu, myšlenku, jednotu a umíme pracovat,"  hrdě prohlásil poslanec Pavel Kováčik.

(ps, Prvnizpravy.cz, Foto: Petr Skála)


Nechcete zmeškat důležité zprávy? Přihlašte se k jejich odběru: