Svátek má: Milena

Politika

Velikost textu:

Kreml připomněl Merkelové její mlčení o zvěrstvech v Sýrii

Kreml připomněl Merkelové její mlčení o zvěrstvech v Sýrii

Kreml ostře reagoval na vystoupení německé kancléřky, která uvedla, že je "zděšena" utrpením desetitisíců nevinných syrských občanů, údajně způsobeným ruskými leteckými údery.

Angela Merkelová, německá kancléřka
11.únor 2016 - 18:01

Když teroristé aktivně útočili v Sýrii, západní lídři mlčeli, řekl Putinův tiskový tajemník Dmitrij Peskov. Reagoval tak na slova německé kancléřky Angely Merkelové.

„Pokud jde o slova německé kancléřky o údajných obětech způsobených leteckými údery ruských letadel v Sýrii, je nutné upozornit na skutečnost, že i přes obrovské množství takových vyhlášení, ještě nikdo nikdy nedokázal žádné věrohodné potvrzení těchto slov,"  zdůraznil Peskov.

„Měli bychom si vzpomenout na období před třemi lety, kdy jsme neslyšeli taková odsouzení barbarských činů teroristů, kteří zaútočili na syrském území, utahující kruh okolo syrských ozbrojených sil a legitimních syrských úřadů. Tehdy jsme od nikoho neslyšeli taková prohlášení,“  konstatoval mluvčí ruského prezidenta.

Z Turecka s prázdnýma rukama - o neúspěšné misi Merkelové

30. září 2015 ruské letectvo udeřilo na teroristické cíle v Sýrii. Vojenská operace začala na žádost prezidenta Syrské arabské republiky Bašára Asada.

08.2.2016, Německá kancléřka Angela Merkelová na společné tiskové konferenci s premiérem Turecka, Ahmetem Davutoglu 8. února 2016, řekla, že byla „zděšena" utrpením civilního obyvatelstva v Sýrii. „V posledních dnech jsme byli nejen šokováni, ale přímo zděšeni jaké utrpení desetitisíců lidí přineslo bombardování, a to především ze strany Ruska," řekla Merkelová.

(kou, prvnizpravy.cz, rusnovosti.ru, foto: arch.)