Svátek má: Drahoslav

Politika

Velikost textu:

Kurier: S protiruskými sankcemi musí Evropa skoncovat!

Kurier: S protiruskými sankcemi musí Evropa skoncovat!

Evropané uviděli pokrytectví Spojených států v celé své kráse, a nyní je čas, aby napravit své chyby, zejména ve vztazích s Ruskem, vyplývá z článku rakouského deníku Kurier.

Ilustrační foto
3.únor 2016 - 01:11

Spojené státy vyvíjely tlak na země EU, aby pokračovaly protiruských sankcích, ale od toho okamžiku, kdy se situace v Evropě zhoršila, si začaly uvědomovat, že prohrávají, píše Kurier.

Spojené státy, které všechny zuřivě naléhaly na tvrdší opatření proti Moskvě, věděly, že dopady sankcí na ně ani v nejmenším nebudou mít vliv. Na rozdíl od občanů dodržující zákony v Evropě, američtí obchodníci úspěšně našli mezery a pokračují v podnikání s Ruskem. Mezitím evropští podnikatelé mohou počítat pouze ztráty, poznamenaly popuzeně noviny.

Skutečnost, že USA vylezly z vody suché, nutně vyvolává protiamerické nálady v Evropě, nutí lidi, aby si uvědomili, že pravou příčinou krize na Ukrajině se staly „samozřejmě“ provokace USA a NATO, když se aliance odhodlala dostat přímo hranice Ruska, poukazuje autor článku.

EU nenávidí protiruské sankce, ale prodlouží je kvůli USA

Evropa, která je nyní nucena sama se vyrovnat s krizí uprchlíků, dostala šanci posoudit pokrytectví Spojených států v celém rozsahu. Tok migrantů proudí do EU po sérii neúspěšných intervencí Washingtonu do záležitostí států Středního východu, může trvale destabilizovat Evropu, zatímco Bílý dům se rozhodl předstírat, že s tímto problémem nemá nic společného, uvedly noviny

Evropa dobře chápe, že vzniklou situaci a vyrovnat se s krizí pomůže spolupráce s Moskvou  protože Rusko hraje klíčovou roli při řešení syrského konfliktu. Autor připouští, že v Putinově Rusku jsme ještě mezery v demokracii, ale to považuje v dané chvíli za podružné, byť se základní demokratické standardy dodržovat musí.

To znamená, že se musíme vrátit ke spolupráci s Kremlem, a skoncovat s protiruskými sankcemi, uzavírá článek.

(kou, prvnizpravy.cz, kurier.at, foto: arch.)