Svátek má: Svatopluk

Politika

Velikost textu:

Ljaško: EU tady za pět let nebude, existovat bude jen Ukrajina!

Ljaško: EU tady za pět let nebude, existovat bude jen Ukrajina!

Vůdce ukrajinské Radikální strany pobouřeně předpovídá konec Evropské unie v reakci na prohlášení šéfa Evropské komise o tom, že Ukrajina nemá žádné vyhlídky na členství v EU a NATO.

Oleg Ljaško, šéf frakce radikální strany
5.březen 2016 - 21:24

Prohlášení předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera o neexistenci vyhlídky Ukrajiny na členství v EU a NATO Ukrajince rozhněvalo, řekl RIA Novosti Oleg Ljaško, stojící v čele frakce Radikální strany v Nejvyšší radě Ukrajiny, který také tvrdí, že po 5 letech „nebude Evropská unie, a kdo tady bude - je Ukrajina".

Juncker: Ukrajina nebude členem EU a NATO dříve, než za 20 let!

Předtím Juncker prohlásil, že na vstup do Evropské unie nebo NATO bude Ukrajina potřebovat 20 nebo 25 let.

„Musíme věnovat pozornost skutečnosti, že učinil toto prohlášení v Nizozemsku, kde je na 6.dubna plánované referendum o ratifikaci dohody o přidružení mezi Ukrajinou a Evropskou unií. Je tedy zřejmé, snažil se uklidnit obyvatele Nizozemska: Oni tvrdí, že na tom referendu není nic špatného , protože to není o vstupu Ukrajiny. No já nevím, jestli uklidňoval Holanďay, ale prostě pobouřil Ukrajince," zdůraznil Ljaško.

Předpokládá, že se „Ukrajina nestane členem EU, protože s takovou politikou současných lídrů západní Evropy, tady EU nebude za pět let, stejně jako schengenská bezvízová zóna".

„Nebude Evropská unie, nebude Schengen, a kdo bude - tak to je Ukrajina. A jaká bude, nezáleží na Junckerovi... ,ale jen na nás, Ukrajincích," dodal Ljaško.

Dohoda o přidružení mezi Ukrajinou a EU byla podepsána v roce 2014. Odděleně, od 1. ledna 2016 vstoupila v platnost dohoda na vytvoření zóny volného obchodu mezi Ukrajinou a EU. Nová vojenská doktrína předpokládá obnovení kurzu Ukrajině do NATO do roku 2020 s cílem zajistit plnou kompatibilitu svých ozbrojených sil se silami členských států NATO. Schválená strategie reforem prezidentem Petro Porošenkem obsahuje podání žádosti o členství v EU v roce 2020.

(kou, prvnizpravy.cz, ria.ru, foto: arch.)