Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Miliardář Soros předpověděl krach Ruska v roce 2017

Miliardář Soros předpověděl krach Ruska v roce 2017

Finančník George Soros prohlásil, že Rusko bude čelit bankrotu v roce 2017, v době vyplacení velké části zahraničních půjček.

"Finanční krokodýl" George Soros
13.únor 2016 - 01:11

„Putinův režim bude čelit bankrotu v roce 2017, když přijde čas věnovat velkou část vyplácení zahraničních půjček," uvedl známý rusofobní a putinofobní miliardář na stránkách Project-syndicate.org.

Poznamenal, že ruský rozpočtový deficit činí 7% HDP, a vláda ho bude muset snížit na 3%, aby se zabránilo nekontrolované hyperinflaci. Politická vřava přijde dříve, neboť vláda neudrží finanční stabilitu ani životní úroveň obyvatelstva a v těchto dvou bodech selže.

„Nejúčinnější způsob, jak se vyhnout bankrotu Putinova režimu - je umožnit, aby se Evropská unie rozpadla dříve," tvrdí Soros.

Freeman: Sorosovy investice zdevastují Ukrajinu!

EU, která se rozpadá ve švech, nebude schopna udržet sankce vyplývající z ruského vpádu do Ukrajiny. Podle něj Rusko může získat významný ekonomický přínos z rozdělení Evropy a proto Putin pečlivě kombinuje ekonomické zájmy s podporou protievropských politických stran v Evropě.

Soros navíc tvrdí, že když je stát nebo sdružení států „ve smrtelném nebezpečí, že je lepší pro jejich představitelé čelit tvrdé realitě, než ji ignorovat“. Závod o přežití postaví EU proti Putinově Rusku. Islámský stát představuje hrozbu pro oba, ale nemělo by to být přeceňováno. Dodal, že ačkoliv zvyšující se útoky džihádistických teroristů jsou děsivé, nejsou srovnatelné s hrozbou ze strany Ruska.

Je jen zajímavé, že Soros ještě nedávno tvrdil, že finanční rezervy Ruska mu vydrží několik let. A ještě koncem ledna prohlásil, že zachránit Evropu před kolapsem může nový „Marshallův plán", jehož součástí musí být určitě Rusko (sic!).


(kou, prvnizpravy.cz, project-syndicate.org, foto: arch.)