Svátek má: Vladislav

Politika

Velikost textu:

Mluvčí Putina: Za takovou urážku prezidenta USA bych dostal padáka!

Mluvčí Putina: Za takovou urážku prezidenta USA bych dostal padáka!

Vydrážděný Kreml se čeká na objasnění z USA k prohlášení Bílého domu. Prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov řekl, že v případě, že by si dovolil stejné výrazy jako mluvčí Bílého domu, tak by ho vyhodili.

Dmitrij Peskov, mluvčí ruského prezidenta
30.leden 2016 - 20:02

Zástupce ministerstva financí USA Adam Shubin televiznímu kanálu BBC (v rámci programu Panorama)  označil ruského prezidenta za „ztělesnění korupce". Podle Shubina je to americkým úřadům již dlouho známo. Rozpoutal tím diplomatickou a mediální přestřelku mezi Ruskem a USA.

Tato nepodložená obvinění ministerstva financí USA vrhají stín na samotnou vládu a požadujeme důkaz, řekl Peskov. Vedoucí správy Kremlu, Sergej Ivanov označil zprávu za „nesmysl". Mluvčí Bílého domu Josh Ernest naopak řekl, že pozice amerického ministerstva financí odráží názor administrativy amerického prezidenta.

„Tyto urážky hlavy státu nejsou ničím podložené. Je tak zřejmé, abych byl upřímný, že je těžké je podrobit nějaké analýze. Pro nás je to naprosto nemožné, a ani si to neumím představit, že pokud bych se například dopustil takové urážky prezidenta Spojených států, tak bych dostal padáka," zdůraznil novinářům prezidentův mluvčí Dmitrij Peskov.

Americká vláda spustila diskreditační kampaň proti Putinovi

Uvedl, že Rusko očekává od vyššího vedení Spojených států další objasnění obvinění Washingtonu vůči  prezidentu Vladimiru Putinovi z korupce.

„Opravdu potřebujeme další vysvětlení, protože takové prohlášení je naprosto bezprecedentní," zdůraznil Peskov.

Kromě toho, v reakci na otázku novinářů, Peskov řekl, že „prezident se seznámil s těmito obviněními" a „považuje je za zcela nepřijatelné a nevhodné od takových vysokých představitelů Spojených států".

(kou, prvnizpravy.cz, vesti.ru, foto: arch.)