Svátek má: Ilona

Politika

Velikost textu:

Národ houpete, akorát jste zapomněli, že už ho houpete hlavou dolů

Národ houpete, akorát jste zapomněli, že už ho houpete hlavou dolů

"My se ale k valorizaci církevních restitucí, k miliardám, které budeme muset dát z rozpočtu České republiky, nemůžeme nikdy vrátit, díky tomu, co jste tady předvedli v minulém volebním období," upozornil ve Sněmovně poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna.

Poslanec Jaroslav Foldyna (ČSSD)
25.leden 2016 - 01:13

"Já si myslím, že opozice má právo kritizovat. Byla to zajímavá kritika, byla to spíš taková pohádka, parodie na to, co se tady odehrávalo v minulém volebním období, když se schvalovaly například církevní restituce, kdy se odsouhlasily církevní restituce a rychle se podepsala smlouva s církvemi ještě před projednáváním s Ústavním soudem. My se můžeme k tomuto zákonu určitě vrátit po roce, jestli bude mít nějaké vady," řekl v poznámce při projednávání  návrh poslanců Petra Fialy, Zbyňka Stanjury, Jany Černochové, Miroslavy Němcové a dalších na vydání zákona, kterým se mění zákon č. 360/2014 Sb., kterým se mění zákon č. 235/2004 Sb., o dani z přidané hodnoty, ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony poslanec Jaroslva Foldyna (ČSSD).

Nejenom občané Březiněvsi ... Zapamatujte si jména 102 poslanců

 
"My se ale k valorizaci církevních restitucí, k miliardám, které budeme muset dát z rozpočtu České republiky, nemůžeme nikdy vrátit, díky tomu, co jste tady předvedli v minulém volebním období. Podepsali jste smlouvy, které jsou nevypověditelné, a stát by přišel o ohromné miliardy. Čili vy ten národ houpete, akorát jste zapomněli, že už ho houpete hlavou dolů. Takže trošku pomalu," uzavřel poznámku poslanec z Ústeckého kraje.

(ps, prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)