Svátek má: Běla

Politika

Velikost textu:

Něco o tom vím. Mám kancelář v Uherském Brodě a kousek od Vrbětic

Něco o tom vím. Mám kancelář v Uherském Brodě a kousek od Vrbětic

Poslanec Jaroslav Holík se do diskuse ve Sněmovně vmísil se slovy: "Jsem ze Zlínského kraje, k areálu Vrbětic to mám pár kilometrů. Kancelář mám v Uherském Brodu a od té kanceláře k té nešťastné hromadné vraždě došlo asi 200 metrů." Jako na potvoru se mluvilo o zbraních.

Poslanec Jaroslav Holík
29.leden 2016 - 21:21

"Jsem současně držitelem zbrojního průkazu asi 20 let a zbraň používám zásadně jenom na střelnici. Nepoužil jsem ji ani v okamžiku, kdy jsem ji měl u sebe a napadl mě rotvailer," řekl zlínský politik  a potvrdil slova kolegyně Černochové.

Neznáme moc případů, kdy teroristé použijí legálně drženou zbraň

"Neomezujme naše lidi v držení zbraní. Zpřísněme podmínky pro ty, kteří přechovávají munici, zpřísněme podmínky pro lékařské prohlídky, ale neomezujte," dopuručil Jaroslav Holík.

Poté se však ještě jednou přihlásil do diskuse.

"Pan Zdeněk Kovář, který v Uherském Brodě střílel, měl právě propadlý zbrojní pas. Je pravda, měl žádost o nový, ale v tom okamžiku už byl mimo zákon.  Pokud by v té restauraci byl držitel zbrojního pasu, měl u sebe zbraň a podtrhuji, nebál by se ji použít, mohlo to dopadnout jinak," odhadoval poslanec Jaroslav Holík.

Na programu byl sněmovní tisk 677 Vládní návrh zákona, kterým se mění zákon č. 119/2002 Sb., o střelných zbraních a střelivu (zákon o zbraních), ve znění pozdějších předpisů, a další související zákony - prvé čtení.

(ps, Prvnizpravy.cz, foto. Petr Skála)