Svátek má: Barbora

Politika

Velikost textu:

Nejenom občané Březiněvsi ... Zapamatujte si jména 102 poslanců

Nejenom občané Březiněvsi ... Zapamatujte si jména 102 poslanců

Víte, co se stalo 8. listopadu 2012 v 00:32 hodin? Přesně na den po 392 letech od Bílé hory  102 poslanců schválilo návrh zákona o majetkovém vyrovnání s církvemi a náboženskými společnostmi. Na základě tohoto zákona se nyní dějí další křivdy.

Tady se to stalo 8. listopadu 2012 v 00:32 hodin
6.prosinec 2015 - 01:14

Sporné  156. hlasování o majetkovém vyrovnání s církvemi uvedlo v život převody ohromného množství majetků, který nyní bude patřit církvím nebo církevním řádům čítající v některých případech počtem jen jednotlivce. Podezřelá rozhodnutí Pozemkového úřadů, soudní domáhání se majetku církvemi  ovlivňuje současné dění ve společnosti a důvěru ve spravedlnost jako naposled v městské části Prahy v Březiněvsi.  Při uplatňování zákona, při němž  už byla prolomena hranice 25. února 1948, se nepochybně dějí nové  křivdy.

Jak knighti z Mallorky při restituci k majetku u Jalovevsi přišli

Co se tedy stalo 8. listopadu 2012? Připomeňme si, že při tehdejším hlasování sice opozice korporativně odešla, ale i tak návrh odsouhlasilo 102 poslanců ze 103.  Všichni, kteří v sále zůstali, s jedinou výjimkou, byl nezařazený Radim Fiala, tedy zvedli ruce pro návrh a církevní restituce v této podobě legalizovali.


Jejich jména mají být zachována v povědomí veřejnosti pro budoucnost. Našli jsme  je na oficiálních stránkách poslanecké sněmovny ve společné česko- slovenské digitální parlamentní knihovně.  Tady (klikni zde ...)

Církevní restituce  s prolomenou hranicí 25. února 2015 na Čechy  dopadly 8. listopadu 2012. Právě nyní občané Březiněvsi pociťují křivdu rozhodnutím Pozemkového úřadu, který hodnotné  pozemky (odhad 2 miliardy korun)  vydal maltézským rytířům kolem Březiněvsi a to  i ty, kde je plánována stavba školy a školky a mnoho dalších. Byla  náhoda, že ve stejný den  8.listopadu  ale roku 1620 postihlo Čechy rovněž  podobné neštěstí, na němž  se následně významně  podílela jako na potvoru také katolická církev, která  potlačovala  nejenom svobodu vyznání ale také  užívání  českého jazyka a pokračovala v upalování či vyhánění  svých protivníků.

Seznamy poslanců, jak 8. listopadu 2012  hlasovali ...


Padesátkrát ano za ODS a čtyřicetkrát ano za TOP 09


Dvanáctkrát ano za nezařazené ...


(ps, Prvnizpravy.cz, foto: Petr Skála)